Та ситуація, коли Збройні Сили України отримали дійсно “космічну” перевагу над ворогом, пише Defense Express.
Волонтерський “Фонд Сергія Притули” повідомив, що понад 600 млн гривень, які збирались на три ударно-розвідувальні дрони Bayraktar TB2, але передаються компанією Baykar безкоштовно, пішли на супутникову розвідку.
Україна отримала у своє розпорядження всі можливості одного із супутників фінської компанії ICEYE, а також річний доступ до всіх актуальних знімків з інших супутників цієї компанії.
Головна особливість цих супутників у тому, що вони знімають не у видимому спектрі, а за допомогою технології SAR – радару з синтезованою апертурою. Це дозволяє їм дивитися через хмари, туман, дим, не залежати від рівня освітленості і регулярно здійснювати знімки.
Роздільна здатність таких знімків становить 1 метр на піксель при знімку району 15х15 км, чого вже достатньо для виявлення військової техніки (при меншому розміру площі фільмування можливо досягти кращих результатів до 0,25 м на піксель). Також є режим потокового сканування з роздільною здатністю 3 метри на піксель при фільмуванні смугою 30х50 км.
Одночасно на орбіті знаходиться 21 супутник компанії ICEYE, що робить її оператором найбільшого “флоту” SAR-супутників у світі. Кожен з них розміщується на близько-полярній орбіті з кутом нахилу 97,7 градуса з параметрами 560х580 км.
Кількість супутників має вкрай важливе значення через те, що від цього прямо залежить темп оновлення даних. Кожен з супутників проходить над тим самим об’єктом раз на 22 дні, що враховуючи розмір угрупування оновлювати данні раз на добу.
Таким чином стає можливість відстежувати ворога, слідкувати за концентрацією техніки, боєприпасів, розміщення складів боєприпасів, фортифікаціями й при цьому нехтувати не тільки погодою, але і засобами маскування противника. Бо SAR радар може не те що через хмари дивитися, а й через маскувальну сітку заглядає.
А враховуючи те, що в умовах України, від 100 до 160 днів на рік хмарна погода – це має доволі високе значення. Але ж мова йде не тільки про розвідку на території України, бо стає можливим отримувати власні дані щодо дій РФ у глибокому тилу.
Таким чином можливо констатувати, що таке розширення розвідувальних можливостей Збройних Сил України дійсно має дійсно “космічне” значення.