UPG_price_d+m

Розумні електропечі мало не спалили будинки власників посеред ночі

Три власники електропечей June Oven повідомили про дивну поведінку пристроїв. Посеред ночі печі самовільно вмикалися й нагрілися до 200 градусів Цельсія. Вони підтримували таку температуру протягом приблизно чотирьох годин і весь цей час залишалися без нагляду, що могло стати причиною пожежі.

Як повідомило видання The Verge, представники компанії June Oven стверджують, що в інциденті винні самі власники електропечей. Вони нібито активували в мобільному додатку включення пристрою за таймером в заданий час. Така функція передбачена для того, щоб готувати або розігрівати їжу до певного часу — так вона буде свіжою та гарячою. Проте, незабаром розробники випустять оновлену версію програми, в ній з’явиться можливість відключати можливість використання електропечі за таймером.

У 2020 році для June Oven вийде нова прошивка, завдяки якій піч зможе визначати, чи знаходиться що-небудь всередині духовки, і буде відключати нагрів, якщо там нічого немає. У печі встановлена камера, через яку можна спостерігати за процесом приготування їжі через додаток, але в даний час вона задіяна не в повному обсязі — піч не може автоматично відключатися при відсутності їжі.

Залишати електропіч включеною тривалий час, якщо всередині немає їжі, може бути небезпечно. Сильне нагрівання може призвести до пожежі – можуть загорітися предмети, що знаходяться поруч, наприклад, серветки або рушники. Якщо всередині є їжа, вона теж може згоріти, через що приміщення задимиться, а якщо в ньому встановлений детектор диму, спрацює сигналізація або система гасіння пожежі.


Не пропустіть