Розкрито перші подробиці про відеокарти NVIDIA GeForce RTX 40XX

Протягом кількох останніх днів у Мережі з’являлися інсайдерські дані про майбутні відеокарти NVIDIA на базі NVIDIA Hopper/Lovelace. Згідно з найновішими даними, майбутній модельний ряд відеокарт NVIDIA буде фігурувати під кодовою назвою Ada Lovelace. Також відомо, що розробка архітектури вже завершена, і у майбутньому не буде жодних змін.

Згідно з інсайдерськими даними, графічні адаптери на базі архітектури Lovelace буде виготовляти TSMC за нормами 5-нанометрового техпроцесу, щоправда, не вказано, буде використовуватись N5 чи N5P. Також є дані про те, що відеокарти можуть фігурувати не під кодовим іменем Lovelace – натомість вони отримають назву Hooper, внаслідок чого графічні адаптери будуть мати назву GH202, а не AD102.

Також є дані про те, що під архітектурою Ada Lovelace вийдуть не лише настільні графічні адаптери, але й системи-на-чіпі NVIDIA. Окрім цього, під назвою Lovelace можуть вийти системи Orin для безпілотних автомобілів. NVIDIA буде намагатися здешевити нові відеокарти для кращої конкуренції з AMD.

Незважаючи на розбіжності в інформації щодо неймінгу, всі інсайдерські дані вказують на те, що модельний ряд NVIDIA GeForce RTX 40XX повинен бути презентований вже до кінця наступного року. Нагадаємо, що компанія NVIDIA регулярно дотримується випуску нових серій відеокарт раз на два роки, тому в цих даних немає нічого дивного.Не пропустіть