Росія розмістила військові біологічні лабораторії біля африканського континенту. Ця діяльність свідчить про те, що Москва працює над створенням нових військових вірусів та засобів захисту для своїх сил, вважають аналітики Інституту Роберта Лансінга (RLI).
RLI вдалося виявити одну з таких лабораторій на півночі Центральноафриканської Республіки (ЦАР) поблизу кордону з Чадом. Вона розташована неподалік бавовняної фабрики біля лікарні Боссангоа (провінція Уам), місця, де базуються підрозділи “Групи Вагнера”.
За даними, лікарня здійснює свою діяльність на користь Петербурзького інституту імунології та мікробіології імені Пастера, який, подібно до Науково-виробничого центру «Вектор», діє в рамках агентства “Роспотребнадзор”. Раніше центр «Вектор» згадувався у контексті вивчення роботи російських військових вірусологів із вірусом Ебола. Лікарня Боссангоа має у своєму розпорядженні необхідне обладнання для дослідження інфекційних захворювань. Існує також висока ймовірність, що співробітники 48-го Центрального науково-дослідного інституту Міноборони росії працюють у лабораторії на непостійній основі.
Вірусні захворювання, з якими в Африці стикаються російські військові вірусологи, не є типовими для росії, ймовірно, метою цього дослідження зброя із захворювань, що поширюються вірусами.
Аналітики вважають, що російські біологічні лабораторії діють у Чаді, що відповідає намірам Москви зміцнити свою присутність у країні.
Бангі звинувачує Нджамену, столицю Чаду, у тому, що вона дозволяє збройним групам використовувати свою територію як базу. У лютому 2022 року Нджамена звинуватила лідера чадського опозиційного руху у спробі отримати підтримку від “групи Вагнера” у ЦАР. Таким чином, зміцнення позицій росії в Чаді може розглядатися як спроба посередництва з метою отримання будь-яких гарантій від режиму Туадери щодо припинення допомоги та підтримки чадських повстанців.
Ймовірно, росія робить більший вплив на режим Ітно Дебі завдяки розширенню та політиці впливу на ЦАР. Великий інтерес до активного відновлення розробки біологічної зброї збільшує ймовірність створення таких лабораторій у ДР Конго, Судані, Буркіна-Фасо та Нігері.
Кампанія Кремля за звинуваченням Вашингтона у розміщенні біологічних лабораторій спрямована на замовчування дослідницької діяльності з біологічної зброї росії та розміщення військових біологів в африканських країнах з метою збирання зразків перспективних вірусів та інфекцій для їх подальшого використання як біологічної зброї. Дослідження у сфері геморагічних лихоманок, бактеріального менінгіту та малярії є пріоритетним напрямом для рф.
джерело: sprotyv.info