Робота навчили розплутувати кабелі і проводи навушників

Дослідники з Лабораторії інформатики і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту розробили роботизований захват для зав’язування шнурків і розплутування проводів навушників. В майбутньому технологію також можна використовувати для побутових завдань, таких як складання одягу, або для більш технічних цілей — формування дроту, наприклад.

Людям може бути складно працювати з тонкими гнучкими об’єктами, а для роботів це буває «майже неможливо», пишуть дослідники. Переважно роботи виконують «серію повільних і поступових деформацій», а також використовують механічні пристосування для маніпуляцій з об’єктами.

Конструкція дослідників Массачусетського технологічного інституту отримала два «пальці», на кінцях яких розміщені м’які подушечки. Система має два контролера: один, який модулює силу захоплення, і інший, який регулює позу захоплення для утримання кабелю всередині. Завдяки цьому, робот MIT зміг надійно виконати кілька завдань, в тому числі знайти кінець кабелю навушників і підключити його.

Перш ніж робот буде готовий розібратися з усіма USB-кабелями пройде ще деякий час.

Передбачається, що перше комерційне застосування розробка знайде в автомобільній промисловості, де необхідно прокладати кілометри кабелів. Автоматизація процесу не тільки дозволить компаніям економити, а й збільшить швидкість виробництва автомобілів.

Джерело engadget
Не пропустіть