ProtonMail: «Apple тримає всіх нас у заручниках»

Глава поштового сервісу ProtonMail Енді Йєн виступив з різкою критикою на адресу Apple. За його словами, ця компанія зловживає своїм домінуючим становищем і використовує App Store для контролю за користувачами і для боротьби з конкурентами.

Йєн незадоволений 30-відсотковою комісією в App Store, а також вважає, що Apple займається цензуруванням магазину на догоду диктаторським режимам. Він порівняв дії Apple з рекетом і стверджує, що Apple змушує своїх конкурентів платити величезні гроші за те, щоб залишитися в бізнесі, а відмовитися від цього неможливо.

Ця комісія опосередковано лягає на плечі користувачів – або за допомогою більш високих цін, або за допомогою меншої кількості конкуруючих продуктів. Apple намагається виправдати ці збори, стверджуючи, що App Store нічим не відрізняється від торгового центру, де компанії, які прагнуть продати свої продукти, повинні платити орендну плату власнику торгового центру. Цей аргумент витончено ігнорує той факт, що існує лише один торговий центр, коли справа доходить до iOS, а орендувати площу у конкуруючого торгового центру неможливо. Немає нічого нелегального в тому, що Apple володіє торговим центром і здає площі в оренду, і Apple має повне право володіти єдиним торговим центром. Однак протизаконно володіти єдиним торговим центром, який встановлює надмірно високі ціни, щоб нашкодити конкурентам.

Раніше приблизно про те ж саме говорив засновник «ВКонтакте» і Telegram Павло Дуров. Його теж не влаштовує висока комісія і втручання Apple в бізнес конкуруючих компаній. Компанія Apple провела дослідження, яке доводить, що 30-відсоткова комісія в App Store – цілком справедлива плата за якісний сервіс.

Джерело Analysis Group ProtonMail
Не пропустіть