Компанія Xiaomi провела офіційну презентацію, в рамках якої показала багато новинок. Найголовнішими з них можна назвати флагманський смартфон Xiaomi Mi Mix 4 (його попередник вийшов 2.5 років тому), модельний ряд планшетів Xiaomi Mi Pad 5 (Mi Pad 4 був презентований ще у 2018 році) та багато іншого. Варто розібратися, що з цього варто нашої уваги та у якому напрямку рухається компанія Xiaomi.
Xiaomi Mi Mix 4
Як і очікувалося, Xiaomi Mi Mix 4 став першим смартфоном компанії Xiaomi з піддисплейною фронтальною камерою. Він оснащений OLED-дисплеєм з діагоналлю 6.67 дюйма, роздільною здатністю FullHD+ та частотою оновлення 120 Гц. Дисплей оснащений піддисплейною прихованою фронтальною камерою, що має роздільну здатність 20 МП (розмір пікселя 1.6 мікрометра після піксель-біннінгу 4-в-1). Що важливо, компанія попрацювала над тим, щоб камера була невидимою та не вирізнялася з решти дисплея нижчим показником PPI, що було у рішенні від ZTE.
Новий Xiaomi Mi Mix 4 оснащений основною камерою з головним сенсором ISOCELL Bright HMX з роздільною здатністю 108 МП оптичного формату 1/1.33 дюйма з ширококутним обє’ктивом з семи елементів та оптичною стабілізацією, телефото 8 МП з 50-кратним гібридним зумом, а також ширококутним модулем 13 МП з кутом огляду 120 градусів.
За роботу смартфона відповідальний флагманський чіпсет Qualcomm Snapdragon 888+ з частотою до 3 ГГц, причому саме Mi Mix 4 став першою у світі моделлю, що оснащена цим чіпсетом. В парі з чіпсетом працює оперативна пам’ять LPDDR5 зі швидкістю 6400 Мбіт/с, а флеш-пам’ять тут стандарту LPDDR5.
За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 4500 мАг, у якого є підтримка швидкої зарядки потужністю 120W та бездротової зарядки потужністю 50W. Швидка зарядка дозволяє зарядити смартфон від нуля до ста відсотків за 21 хвилину, а бездротова зарядка – за 45 хвилин. У Xiaomi Mi Mix 4 буде підтримка UWB, NFC, Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2. Слід звернути також на динаміки Harman Kardon і на габарити пристрою: товщина складає 8.02 міліметра, а вага – 225 грамів.
Xiaomi Mi Mix 4 у версії з 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті коштуватиме 771 долар. Версія з подвоєним об’ємом внутрішньої пам’яті коштуватиме 817 доларів, за варіант з 12 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої пам’яті слід буде заплатити 894 долари, а за топову версію з 12 ГБ оперативної та 512 ГБ внутрішньої пам’яті – 972 долари.
Xiaomi Mi Pad 5 та Xiaomi Mi Pad 5 Pro
Також компанія Xiaomi презентувала оновлення для ще одного продукту, що залишався без змін ще з 2018 року – ним став модельний ряд планшетів Xiaomi Mi Pad. Нагадаємо, що Xiaomi Mi Pad 4, попередник щойно презентованих Mi Pad 5, був показаний ще 3 роки тому.
Модель оснащена IPS-дисплеєм з діагоналлю 11 дюймів, роздільною здатністю 2560 х 1600 пікселів, яскравістю 500 ніт, частотою оновлення 120 Гц та підтримкою HDR10. За роботу відповідальний чіпсет Qualcomm Snapdragon 860, який, по суті, є флагманським чіпсетом 2019 року, Qualcomm Snapdragon 855+. За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 8760 мАг, є підтримка швидкої зарядки потужністю 33W. Xiaomi Mi Pad 5 отримав основну камеру 13 МП + 8 МП.
У Xiaomi Mi Pad 5 Pro встановлений акумулятор об’ємом 8600 мАг, у якого є підтримка швидкої зарядки потужністю 67W, 8 динаміків Dolby, а також подвійною основною камерою 50 МП + 13 МП. За роботу відповідальний вже більш потужний чіпсет Qualcomm Snapdragon 870, який, по суті, є флагманським чіпсетом 2020 року, Snapdragon 865+.
Xiaomi Mi Pad 5 у версії з 6 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті коштуватиме 308 доларів, а у версії з подвоєним об’ємом внутрішньої пам’яті – 355 доларів. Pro-версія з 6 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті коштуватиме 385 доларів, з подвоєним об’ємом внутрішньої пам’яті – 433 долари, а з 8 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої пам’яті – 540 доларів. До планшетів можна буде докупити аксесуари: фірмову клавіатуру та стилус.
Xiaomi Sound
Також Xiaomi презентувала нову розумну колонку Xiaomi Sound. Спікер здатний генерувати звук з високою якістю, що забезпечується пасивним радіатором з подвійною підвіскою, а також професійним налаштуванням, що провели спеціалісти Harman. Крім цього, від Harman тут і програмне забезпечення AudioEFX. Динаміки спрямовані так, щоб генерувати всеспрямований звук.
Нова колонка Xiaomi Sound оснащена фірмовим голосовим асистентом Xiao AI, що здатний розпізнавати голоси різних людей та налаштовувати свою роботу залежно від віку та вподобань конкретного користувача. У моделі є підтримка Bluetooth 5.2 та USB, є можливість об’єднання двох колонок у стереопару. Ціна колонки у Китаї складає 77 доларів, вона доступна в сріблястому та чорному кольорах.
MIUI 12.5
Раніше були чутки про те, що компанія Xiaomi повинна презентувати свою нову оболонку для смартфонів MIUI 13, але зараз стало зрозуміло, що анонс відбудеться пізніше. Щоправда, Xiaomi таки презентувала нову оболонку, яка отримала назву MIUI 12.5 Enhanced. Нова оболонка не отримала жодного нового функціоналу, але отримала кращу оптимізацію на всіх рівнях, від нижнього до верхнього.
У компанії заявили, що MIUI 12.5 Enhanced на 15 відсотків менше навантажує чіпсет, а енергоспоживання зменшилось на 8 відсотків. Окрім цього, були покращені фонові процеси та структурування файлів у пам’яті смартфона. Усього в системі на різних рівнях введено 160 покращень.
Нова MIUI 12.5 Enhanced вийде вже 13 серпня. Спершу оболонка буде доступною для 12 смартфонів: щойно презентованого Xiaomi Mi Mix 4, флагманських модельних рядів Mi 11 та Mi 10, Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K30S Extreme Commemorative Edition та Redmi K30 Pro.
Mi TV 6 OLED
Окрім цього, Xiaomi презентувала OLED-телевізори з відносно невисокою ціною в рамках модельного ряду Mi TV 6 OLED, який включає моделі з діагоналями 55 та 65 дюймів. Молодша версія коштує 770 доларів, а старша – 1080 доларів. У телевізорів є підтримка Dolby Vision, HDR10, HDR10+ та багатьох інших технологій.
Моделі оснащені OLED-панелями з роздільною здатністю 4K та піковою яскравістю 900 ніт, при цьому охоплення кольорового простору DCI-P3 складає 98.5 відсотків. Екран займає 97 відсотків фронтальної панелі, товщина самої панелі дуже мала і складає лише 4.6 міліметра.
У Mi TV 6 OLED встановлена акустична система Harman Kardon, що включає чотири динаміки потужністю по 12.5W. За роботу відповідальний чіпсет MediaTek 9638, в парі з яким працює 3 ГБ оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті складає 32 ГБ. Моделі мають один роз’єм USB 3.0 та два HDMI 2.0.
CyberDog
Неочікувано для всіх глядачів, компанія Xiaomi також показала роботу-собаку CyberDog. Модель оснащена обчислювальною системою Nvidia Jetson Xavier NX, що включає 384 ядра CUDA, 48 тензорних ядер, 6 процесорів Carmel та два ядра для Deep Learning. Окрім цього, вона має ряд датчиків та сервоприводів від Xiaomi. Робот використовує алгоритми з відкритим вихідним кодом, може рухатися зі швидкістю 3.2 м/с та важить 3 кілограми.
Для орієнтації у просторі використовується набір камер та датчик глибини Intel RealSense D450, що дозволяє відслідковувати об’єкти та уникати перешкод. Згідно з офіційними даними Xiaomi, CyberDog здатний розпізнавати обличчя та пересуватися за своїм власником. Пристрій оснащений трьома роз’ємами USB-C та одним HDMI, є можливість керування зі смартфона. Ціна CyberDog складає 1541 долар.
Висновки
Xiaomi Mi Mix 4 продовжив традицію модельного ряду Mi Mix, ставши черговим інноваційним флагманом, адже до цього жодний флагманський смартфон на ринку не мав піддисплейної фронтальної камери. Дуже приємно здивував Xiaomi Mi Pad 5, який пропонує безпрецедентний набір характеристик у своєму ціновому сегменті, а також телевізори Xiaomi Mi TV 6 OLED, а от MIUI 12.5 Enhanced розчарувала, адже хотілося побачити повноцінне оновлення, а не виправлення помилок.
Від Xiaomi Sound поки незрозуміло, що очікувати, адже колонка не пройшла жодного незалежного тестування. CyberDog виглядає справді цікаво, особливо враховуючи, яку функціональність він пропонує за свою ціну. В цілому презентацію можна назвати достатньо цікавою та різноплановою, а продукти – попередньо вдалими, тому варто очікувати старту продаж та перших тестів.