Пошукова система Google почала перевіряти інформацію на достовірність

В компанії Google запустили інструмент для боротьби з неправильними результатами у відачі популярної пошукової системи. Тепер він буде показувати користувачам, що походження певних матерілів сумнівне, і їх зміст з часом може змінитись.

Хоча спеціально навчені алгоритми штучного інтелекту зазвичай підбирають результати пошукової видачі, максимально відповідні запиту, вони все ще можуть бути недостовірними. В першу чергу це стосується нових тем, за якими ще не накопичено достатньо підтверджених матеріалів.

Тому в Google нагадали в своєму блозі, що інформація, яка публікується в мережі першою, часом виявляється не дуже надійною. Щоб користувачі не сприймали результати пошуку, як енциклопедичні дані, вони будуть попереджені про можливу неповноту виведених за деякими запитами відомостей.

У таких випадках над результатами видачі з’явиться повідомлення про те, що відображені пошукачем відомості швидко змінюються, і рекомендується дочекатися оновлених даних. Винятком стануть випадки публікацій джерелами, акредитованими самою Google. Нова функція вже доступна в США для запитів на англійській мові, і в подальшому з’явиться і в інших регіонах.

Не пропустіть