При ремонті в квартирі вам не обійтись без перфоратора. Цей електроінструмент з обертовим буром використовується для буріння отворів в найміцніших матеріалах — від кам’яних блоків до металевих пластин. З його допомогою легко провести електро-комунікації, зняти зі стіни стару декоративну плитку і навіть зруйнувати бетонну стіну. Принцип дії чимось схожий на ударний дриль, тільки перфоратор на порядок потужніший, тому його можна використовувати як в побуті, так і в професійному будівництві. А зараз давайте розберемося, як не помилитися з вибором і не переплатити за те, що вам не стане в нагоді.
Визначаємось з ціллю
Перше, що вам слід себе запитати, це “Де я буду використовувати перфоратор?” Розрізняють моделі для домашнього і професійного використання.
- побутовий електроінструмент недорого коштує, мало важить, має невелику потужність і використовується для нетривалих робіт;
- напівпрофесійні варіанти з мотором середньої потужності підійдуть тим, хто часто стикається з ремонтом, але при цьому не займається цим на постійній основі;
- професійні перфоратори відрізняються високою продуктивністю і розширеними технічними можливостями, коштують дорожче інших і використовуються будівельниками на постійній основі.
Щоб зробити невеликий ремонт або не поспішаючи побудувати літній будиночок, немає сенсу переплачувати, купуючи інструмент для професіоналів. З іншого боку, будівельним бригадам краще не економити і взяти найпотужнішу модель з великою ресурсоспроможністю, яка точно не зламається через місяць активних робіт.
Уточнюємо тип живлення
Перфоратор може працювати від мережі або на акумуляторі.
- Мережеві моделі не вимагають підзарядки, мають високу потужність, споживають не багато енергії. Їх можна використовувати тільки в місцях, де є розетки, а при відсутності електрики робота зупиниться.
- Акумуляторний інструмент відрізняється автономністю, малою вагою, і не залежить від мережі, тому підходить для експлуатації в місцях без електрики. Однак продуктивність такого інструменту менша, а залежність від батареї обмежує час експлуатації.
Для домашнього використання розумніше взяти компактний акумуляторний перфоратор. Якщо ж Ви часто і довго експлуатуєте інструмент, зупиніться на моделі, що працює від мережі.
Дивимося на тип патрона
Для закріплення насадок в електроінструменті використовується патрон. Від того, яким він буде, безпосередньо залежать функціональні можливості перфоратора.
- SDS Plus – найпоширеніший, універсальний варіант в інструменті для дому і напівпрофесійних моделях;
- SDS Max встановлюється на професійних перфораторах, які здатні пробурити отвір до 5,2-5,7 сантиметрів;
- SDS Hex використовується як додатковий патрон для створення невеликих отворів до 2 см.
Визначившись з вищесказаним, можете починати вибрати модель перфоратора. Віддавайте перевагу перевіреним брендам – Makita, DeWALT, Світязь, які добре зарекомендували себе на ринку електроінструментів. Великий вибір моделей за низькими цінами представлений в інтернет-магазині Алло. Тут ви знайдете побутові, напівпрофесійні та професійні перфоратори з доставкою по всій Україні.