“Податок на Google”: Рада хоче зобов’язати інтернет-гігантів сплачувати податки в Україні

Верховна Рада хоче ввести механізм, який зобов’яже світових інтернет-гігантів, які працюють в Україні, сплачувати податки до бюджету. Про це сказав депутат від “Слуги народу”, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на брифінгу за підсумками засідання погоджувальної ради, передає кореспондент УНН.

“Механізм новий… Зручний механізм оподаткування великих інтернет-гігантів, які працюють по всьому світі, але чомусь тільки в Україні майже всі вони не сплачують податків. Ми пропонуємо ввести для них механізм завдяки так званому “законопроекту про податок на Google”, хоча насправді Google є тією компанією, яка чи не єдина сплачує у державі податки… Ми пропонуємо ввести зручний механізм для оподаткування цих компаній, або забезпечити надходження до державного бюджету і урівняти в правах наш, український бізнес, і бізнес транснаціональний, який чомусь сьогодні є пільговим”, – сказав Гетманцев.

За його словами, цим законопроектом пропонується скасувати податок на репатріацію з надання рекламних послуг.

Наприкінці 2020 року депутати обговорювали можливість оподаткування доходів Google, Netflix, та Amazon, а також компаній, що продають відео, музику, рекламу, ігри, та доступ до хмарних сервісів зберігання. Вперше у парламенті цю ідею озвучили восени 2019 року, а у ВР зареєстрували відповідний законопроект.

Окрім того, на Офісі Президента з’явилась петиція, у якій Главу держави просили обкласти податком інтернет-гігантів.

Джерело УНН
Не пропустіть