За всіх переваг генераторів існує один нюанс, через який варто з обережністю підключати до них деякі пристрої.
Придбання генератора для багатьох стало справжнім порятунком. Серед безлічі плюсів цього пристрою існують і мінуси. Наприклад, його не можна підключати в квартирі або, як виявилося, не всі прилади витримують стрибки напруги, які періодично відбуваються в процесі роботи навіть найдорожчих моделей.
Які прилади краще не підключати до генератора
Більшість бензинових або дизельних генераторів у процесі роботи видає нестабільну напругу, від якої може постраждати чутлива до перепадів техніка. Серед найбільш чутливих побутових пристроїв та гаджетів: опалювальні котли, медичне обладнання, холодильники, аудіо та відеотехніка, комп’ютери.
Якщо крім генератора немає іншого джерела електроенергії, постарайтеся всі прилади з перерахованого списку підключати до нього не на пряму. Виходом може стати придбання інверторного генератора. Він відрізняється рівномірним розподілом струму, ідеально підходить для квартир, але коштує на порядок дорожче за бензиновий.
Що потрібно купити для безпечного підключення техніки до генератора
Проконсультуйтеся зі спеціалістом і придбайте стабілізатор напруги, що підходить для вашої моделі генератора. Він має працювати за технологією подвійного перетворювача.
Намагайтеся не перевантажувати генератор. Якщо, наприклад, його потужність до 2кВт, це означає, що підключати до нього можна не більше одного-двох пристроїв.
Використовуйте якісний подовжувач, який завдяки своїй потужності зможе витримати сумарну кількість всіх підключених приладів. Якщо розумієте, що до навичок досвідченого електрика вам далеко, завжди консультуйтеся зі спеціалістами з усіх питань.