Тоді і зараз: як виглядали перші прототипи звичних сьогодні технологій

Часом ідеї окремих технологій і винаходів приходять в голову їх авторам занадто рано, а тому їх дітища набагато випереджають свій час. А коли через роки до них знову повертаються, і вони міцно входять в повсякденне використання людиною, вже практично ніхто не пам’ятає, яким чином предмети з’явилися і який вигляд тоді мали. До вашої уваги кілька ранніх прототипів сучасних передових технологій, які вражають своїм зовнішнім виглядом.

1. RouteFinder – предок GPS

У 1920 році презентували Routefinder Plus Fours, який, по суті, можна назвати ручним «навігатором». По виду він був схожий на наручний годинник, однак вміщував в себе паперові карти і пару дерев’яних ручок, які потрібно було обертати вручну. Водій використовував певну карту, в залежності від напрямку свого руху.

2. Iter Avto – перший автомобільний навігатор

У 1930 році, на зміну наручному навігатору прийшов перший у світі повноцінний автомобільний прилад під назвою Iter Avto. Принцип його роботи наступний: карта виводилася на екран і змінювалася залежно від швидкості, на якій їде машина. Звичайно, навігатор користувався паперовими картами, а механізм діяв схожим чином з механічним спідометром. Однак у такої технології був один серйозний недолік: якщо водій випадково поверне не в ту сторону, то доводилося вручну змінювати карту, а за кермом робити це було дуже важко і потрібно було зупинятися.

3. FaceTime з п’ятдесятих

У вирізці з одного американського журналу 1956 року народження, була інформація про майбутнє телефонів. Стаття розкриває особливості приладу для розмов, як би зараз сказали, онлайн, хоча з невідомих причин поширення він не отримав. Так, ґаджет був здатний розпізнавати голоси, а також виробляти кольорові відеодзвінки з тональним набором кнопок. Крім того, на такому телефоні можна було дивитися телевізор.

4. Рання модифікація Skype

Середина двадцятого століття була багата на спроби втілення футуристичних мрій в галузі технологій. Так, була придумана перша варіація програми Skype. Судячи зі збережених фотографій і уривків інформації, для здійснення відеодзвінка потрібен окремий ґаджет, а картинка була тільки чорно-білою. Однак технологія виявилася не на часі: популярності вона не отримала і з’явилася в масовому вжитку набагато пізніше.

5. «Fiske» – перша спроба створити електронну книгу

Хто б міг подумати, що вперше спробували придумати заміну паперовій книзі майже сто років тому. Так, в 1922 році була презентована «Машина для читання Фіске» – ґаджет для читання текстів, винайдений, як не дивно, контр-адміралом Бредлі Фіске. Передбачалося, що крім заміни книг ґаджет також зробить непотрібними окуляри для читання. А тексти для машинки виготовлялися за допомогою мікрофотокопіювання друкованого оригіналу.


Не пропустіть