Panzerhaubitze 2000 уже в Україні: що може ця зброя на полі бою?

В Україну прибуло 12 самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 німецького виробництва. Про це повідомила Крістіна Ламбрехт, міністерка оборони Німеччини.

Повідомляється, що 5 установок передали Нідерланди, а ще 7 – Німеччина. Українських військових навчали працювати на цій зброї.

На полі бою САУ Panzerhaubitze 2000 може багато. Вона має довжину ствола 52 калібри, тобто за допомогою 155-міліметрових снарядів гаубиця може стріляти на 30 кілометрів. САУ обладнана усіма найсучаснішими системами, що дозволяє проводити точні розрахунки.

Panzerhaubitze 2000 побудована на базі шасі танка Leopard 2 і має захист від калібру 14,5 мм і від осколків великих калібрів.

Але найголовніша особливість – це те, що гаубиця може працювати і вести вогонь без командного пункту. Вона проводить топографічну прив’язку на місцевості, що дозволяє бити по запланованих і незапланованих цілях.

Батарея самостійно виїжджає на вогневу позицію і отримує координати цілі, вводить їх і проводить розрахунок. Все це відбувається у режимі реального часу. Для того, щоб почати вести вогонь, потрібно не більше 120 секунд з моменту, коли установка приїжджає на місце стрільби.

Прямо з місця ведення вогню установка починає рухатися, щоб не потрапити під вогонь у відповідь.



Не пропустіть