OPPO представляють повнопрофільну систему керування кольором

У серії OPPO Find X3 2021 року вперше застосують повнопрофільну систему керування кольором.

Компанія OPPO оголосила про офіційний запуск повнопрофільної системи керування кольором. Нову систему буде представлено на флагманських смартфонах серії OPPO Find X3 у 2021 році. Повнопрофільна система керування кольором від OPPO — перша для Android, яка підтримує повний широкий діапазон DCI-P3 й 10-бітну глибину кольору для захоплення, зберігання та відображення. Автентичне й точне відтворення кольорів забезпечує надзвичайний досвід перегляду.

«Колір надихає на творчість і впливає на наше сприйняття реальності. Ось чому ми вдосконалили кожен аспект системи керування кольором. У такий спосіб ми додали високоякісні візуальні ефекти до інших аспектів повсякденного життя, — зазначила Бай Лан, менеджер із продуктів OPPO. — Узявши за основу відмінні колірні характеристики флагмана ОРРО Find X2 Pro, ми розробили нову, повнопрофільну систему керування кольором для підтримки 10-бітного захоплення зображень і формату HEIF. Ми пропонуємо користувачам функцію безперебійної та систематичної передачі кольорів, яка підтримує бажання контент-мейкерів досліджувати життя, фіксувати визначні моменти та реалізовувати свій творчий потенціал».

DCI-P3 та всеосяжні 10-бітні зображення HEIF: повнопрофільна система керування кольором розширює межі візуального сприйняття 

З огляду на майбутні тенденції використання широкої колірної гами та великої глибини кольорів команда дослідників і розробників OPPO продемонструвала гідну роботу щодо відтворення кольорів, удосконаливши базову систему й обладнання. Система становить комплексне рішення, що охоплює всі етапи: отримання зображень, обчислення, кодування, зберігання, декодування та відображення. Цього вдається досягти завдяки підтримці зображення HEIF із 10-бітною глибиною кольору та широким колірним діапазоном P3.

https://lh4.googleusercontent.com/EJy_wi7hkmxKQ7MczkwXc4Gq3nGOWxl7mNpCqgk1ryF2aoxlXmX_xGlyCPWU52RRqcWBn88ZuajXUjXN0b-x9OFFFxDsTDzX64AbOOtCS1F6Zr6qH348NJM5k77WAJMGvl8ul7oR

Для повнопрофільної системи керування кольором використовується алгоритм вищої специфікації та обладнання для запису кольору під час зйомки. R&D-дослідження ОРРО сприяли досягненням у таких сферах, як корекція деформацій, багатокадрове зменшення шуму та надзвичайна перцептивна роздільна здатність. Наразі ж нова система від OPPO підтримує датчики зображення з режимом DOL-HDR. Технологія DOL-HDR синтезує різні умови експозиції зображення — працює, використовуючи два послідовні зображення (одне зі значенням експозиції більш темним і одне зі значенням експозиції світлішим) і об’єднуючи їх, щоб створити єдиний кадр. Тому навіть за яскравого світла вдається зробити чудові, якісні знімки.

Тепер, коли існує досконале апаратне забезпечення, постає питання калібрування. Процедура калібрування екрана OPPO гарантує професійну цифрову точність передачі кольорів на рівні плівки приблизно 0,4 JNCD, забезпечуючи тим самим незмінно точне відображення на екрані. З іншого боку, власний алгоритм OPPO гарантує сумісність колірної гами, регулюючи DCI-P3 з білою точкою D65 у центрі колірного простору.

https://lh4.googleusercontent.com/H5BHkyhVEbGfI7mxDak2RpfcZe5GhYYERXL0Nt__MQjdrNoAMvePS1fEDAnM5l6T3KwgQQJgVixb2JhGL-Tsoh2j4j4J4SdVIn7a5LcQQPH_yWnIVxvfDbZoTEujrGsdWVOYMi5q

Порівняно з 8-бітною глибиною 10-бітна глибина кольорів пом’якшує штучні візуальні особливості, що виникають через розриви кольорів. 10-бітна глибина кольору додатково покращує колірний градієнт, щоб підвищити якість візуального контенту під час створення та редагування. А новий, потужний формат HEIF розміром лише близько 50 % JPEG-зображення повністю підтримує широкий спектр мультимедіа, як-от статичні зображення, Exif, інформація про глибину та динамічні відео. Зрештою користувачі отримують більше свободи для творчості. Варто також зазначити, що формат HEIF можна вдосконалити, щоб забезпечити сумісність надвеликої глибини кольору.

Персоналізуйте налаштування кольору на вашому смартфоні 

Під час нещодавнього OPPO INNO DAY 2020 засновник і генеральний директор OPPO Тоні Чен заявив, що компанія підтримує та пропагує концепцію «Технології для людства, доброта для всього світу». OPPO розвивають технології, щоб люди помічали й зберігали красу навколо себе, і втілюють мрію про майбутнє, допомагаючи користувачам брати від життя найкраще.

Саме на це спрямовані R&D-досягнення OPPO в галузі керування кольором. Повнопрофільна система керування кольором OPPO є базовою функцією на системному рівні, до того ж це смарт-технологія. Спочатку ОРРО прагнули досягти єдиного стандарту з кожним екраном, щоб забезпечити точність відображення кольорів, а тепер компанія шукає спосіб задовольнити потреби користувачів шляхом персоналізованого налаштування.

У далекому 2018 році R&D-команда OPPO усвідомила проблеми, з якими стикаються користувачі смартфонів з неякісним відображенням кольорів. Інженери компанії продовжили систематичні дослідження корекції кольорів, щоб задовольнити потреби ширшої аудиторії та запропонувати більш якісний досвід. Тепер OPPO просуваються на крок далі та представляють комплексне рішення для корекції кольорів. Узявши за основу інсайти масштабного кількісного та якісного дослідження на смартфонах зі слабким візуальним складником, ОРРО модернізували рішення для корекції кольору та представили OPPO Color Correction Solution 2.0 («Рішення для корекції кольору 2.0»).

https://lh6.googleusercontent.com/cvGhST326o45SbZIiE5sv77bXxZHG3reYaO-h4WGqTrCr7uRuxEQKcS2bI7oTf6AeyH5gf-DNlNL8s6WYf585K0baUNqYS-EwMh8h-ZL4Le6UbKBxJDwRW9RZQxHutQhKMt2kuc1

Зараз OPPO об’єднують зусилля із Чжецзянським університетом, щоб знайти оптимальне рішення для корекції кольорів шляхом точного кількісного тесту серед потенційних користувачів. Доктор Ло Мінг, професор кафедри кольорографії та зображень університету, заявив: «Сьогодні ми зосереджені на питанні про індивідуальні відмінності, що сприятимуть кращому досвіду людини. Система корекції кольорів у майбутньому повністю орієнтуватиметься на користувача. Кожен зможе створити свій власний, унікальний персоналізований дисплей, вибираючи кольори з палітри смартфона, а також усіляко тестуючи систему».

Роки інновацій в OPPO призвели до нових досягнень у відображенні кольорів на екранах смартфонів. Повна система керування кольором буде доступна у флагманській серії OPPO Find X3 2021 року.

Завдяки автентичному, точному й кастомізованому керуванню кольором OPPO прагнуть запропонувати користувачам інтуїтивний спосіб дослідження світу та фіксації життя в його найяскравіших кольорах.