Огляд смартфона OPPO Reno4 Lite: характеристики, ціна, особливості

Огляд OPPO Reno4 Lite

Обрати смартфон стає все складніше. Навіть якщо ви вже визначилися з брендом та моделлю, лишається питання: а яку версію взяти – найкрутішу, але дорожчу, чи можна не переплачувати та взяти «лайт-варіант». З лінійкою OPPO Reno4 та сама історія. Для шанувальників топових можливостей компанія пропонує версію Pro, огляд якої ви можете знайти за цим посиланням.

Але ще є версія Lite, яка коштує приблизно на 200 доларів дешевше. При цьому має ту саму кількість камер, швидку зарядку, великий AMOLED дисплей та привабливий тонкий корпус. Тож виникає питання: а чи варто платити більше, якщо за менші гроші ви отримуєте майже такий само смартфон?

Що ж, давайте розбиратися.

Характеристики OPPO Reno4 Lite

  • Дисплей: 6.43 дюйма, FHD+, Super AMOLED
  • Чіпсет: Mediatek Helio P95
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Операційна система: Android 10.0
  • Основна камера: 48 МП (основний) + 8 МП (ультраширокий) + 2 МП (макро) + 2 МП (моно)
  • Фронтальна камера: 16 МП + 2 МП (сенсор глибини)
  • Стандарти підключення: Dual-SIM, USB Type-C, GPS, NFC, Bluetooth, Wi-Fi, Mini-Jack
  • Автономність: 4015 мАг, швидка зарядка
  • Офіційна ціна в Україні: 9 999 грн. (на момент написання статті)

Комплектація

Комплектація у OPPO Reno4 Lite дуже схожа на Pro-версію. В коробці, окрім самого смартфона, ви знайдете «дротові» навушники, швидку зарядку та силіконовий чохол. Захисна плівка вже наклеєна на екран.

На перший погляд смартфони майже однакові – великий екран з двома фронтальними модулями камери, матова пластикова задня панель та дуже тонкий корпус.  Але різниця ховається в деталях. По-перше, Reno4 Lite має дещо інший формфактор. Модулі основної камери тут оформлені в квадратний блок, як на iPhone. Тоді як на Pro вони вишукані в ряд. До речі, ще одна відсилка до Apple – це навушники в стилі EarPods.

Також дисплей у «Лайта» дещо менший, а бокові рамки – більше. Сам екран якісний, але має меншу частоту оновлення.

Навушники йдуть зі штекером jack 3,5 міліметра. Якщо для більш дорогої «прошки» це виглядає дивно, то від Reno4 Lite і не очікуєш таких рішень, як Type-C.

В цілому комплектація стандартна для сучасних китайських телефонів. Хоча на фоні сімейства iPhone 12, в комплекті з яким немає ані навушників, ані навіть зарядки, арсенал від OPPO виглядає достатньо багато.

Швидка зарядка радує. Проте бачили ми й швидше – пристрій, який йде в комплекті з Reno4 Pro, заряджає смартфон приблизно удвічі швидше. Хоча, звісно, можна припустити, що така швидкість все ж таки «вбиває» батарею.

Дизайн

OPPO Reno4 Lite – це дуже легкий та тонкий телефон. В кишені його майже не відчуваєш. Фронтальна сторона смартфона виглядає дещо простіше, а ніж Pro-версія: екран тут не намагається зайняти всю поверхню, а тримається в рамках, які не назвеш дуже тонкими.

Легкість смартфона пояснюється тим, що частина його корпусу виконана не з алюмінію чи скла, а з матового пластику, який в компанії називають склоподібним полікарбонатом. Знов таки, в версії Pro це може комусь здатися дивним. А ось в Reno4 Lite це виглядає більш очікувано.

Розташування модулів основної камери нагадує газову плиту. За подібне рішення дуже часто критикували Apple. Напевно, будуть критикувати і OPPO. Але в даному випадку це скоріше питання смаку. Бо ніяких додаткових практичних незручностей «плиткове» оформлення модулів немає.

Дисплей

За розміром екран OPPO Reno4 Lite не дотягує до Pro-версії менше, ніж на дюйм. Але через бокові рамки візуально різниця здається більшою.

За якістю картинки молодша версія не поступається. Дисплей добре передає кольори та не викривляє їх під гострими кутами огляду. Власне, найбільша різниця з Pro з точки зору характеристик – це частота оновлення. У Reno4 Lite максимальний показник – це 60 Гц, тоді як старший смартфон може оновлювати картинку з частотою 90 Гц.

Є декілька налаштувань, які збережуть ваші очі від втоми. Це захист очей, режим затемнення, а також спеціальний режим, який прибирає мерехтіння під час низької яскравості екрану.

Камера OPPO Reno4 Pro

Основна камера Reno4 Lite, так само, як і Pro, має чотири модулі. Характеристики в них теж однакові. Але результат зйомки – різний. І сказати, який смартфон відпрацьовує краще, дуже важко. Все залежить від ваших вимог до фотографії. Комусь подобаються добре деталізовані фото. Інші не терплять зайвих шумів.

Головний модуль Reno4 Lite – це 32-мегапіксельний широкий об’єктив. Якщо робити знімки у сонячну погоду, він здатен добре передавати кольори. Хоча у Pro ситуація з деталізацією буде дещо краще.

Зі зйомкою вночі цей модуль теж справляється непогано. Звісно, нічого видатного. Але видно, що смартфон намагається витягнути експозицію.

Робота ультрашироких об’єктивів дуже схожа. Модуль теж робить непогані фотографії. Щоправда, деталізація та передача кольорів в нього вже не така гарна, як у основного. Знов таки, схоже на те, що Lite краще передає кольори. Тоді як Pro виграє за рахунок деталізації.

Макрозйомка у Pro не справила враження. Тож і від «Лайту» не варто чекати чогось особливого. Фотографіям бракує насиченості кольорів, а шумів занадто багато.

Фронтальна камера має два модулі – об’єктив на 16 мегапікселів та сенсор глибини, який дозволяє не тільки робити портретні знімки, а ще й знімати відео з розмитим фоном.

Смартфон вміє знімати відео в 4к 30 кадрів на секунду. Але у цьому режимі не доступна стабілізація зображення. Для цього треба перейти на Full HD якість. І картинка починає виглядати помітно гірше. Тож, або доведеться змиритися з невисокою якістю відео, або купити зовнішній стабілізатор.

Автономність

Навіть за умови серйозних навантажень OPPO Reno4 Lite здатен тримати заряд близько восьми годин. Якщо ж використовувати смартфон в середньому темпі, то акумулятора може вистачити на півтора-два дня.

Зарядка – це один з козирів Reno4 Lite. В комплекті з телефоном йде зарядний пристрій на 18 ват, який здатен «заправити» батарею приблизно за годину. Хоча, треба відзначити, що можливості Pro-версії вразили набагато більше. Старший смартфон пропонують з зарядкою на 65 ват, яка встигає зарядити смартфон приблизно за півгодини.

Процесор

Процесор – ще одна принципова відмінність Reno4 Lite від Pro. На борту останнього Snapdragon 720G. У нашому ж випадку маємо чипсет Helio P95 від Mediatek. Він дуже добре справляється з поточними задачами – можна без проблем користуватися месенджерами, соціальними мережами, або дивитися відео.

А ось з важкими іграми, які мають складну графіку, можуть виникати проблеми. Процесор іноді не справляється з навантаженнями і починає гальмувати. Але затримки некритичні.

Висновки

OPPO Reno4 Lite – це робоча конячка. Вона виглядає дещо простіше, аніж старший смартфон. Тай процесор тут не розрахований на геймерів. Але якщо вам потрібен телефон, щоб спілкуватися в інтернеті та іноді робити фотографії з друзями, то немає сенсу платити більше за Pro-версію.

Та й в цілому Reno4 Lite – це більш зрозуміла модель, аніж його старший брат. Смартфон принципово не поступається якістю фотографій чи дисплея. Продуктивність процесора теж не можна назвати відверто слабким місцем моделі. Так, у Reno4 Pro встановлено Snapdragon, але не топову версію.

Більш швидку зарядку теж неможна назвати перевагою, за яку хочеться віддати додаткові 200 баксів. Тож, скоріш за все, для більшості OPPO Reno4 Lite буде кращим вибором, аніж Pro-версія.