На ринку бюджетних смартфонів останнім часом спостерігається певний застій – справді цікавих моделей виходить мало, більшість не пропонує нічого цікавого. Тим не менше, є і приємні винятки – одним з них є Realme C55, який нам вдалось протестувати, і ми готові поділитися з вами своїми враженнями.
Характеристики Realme C55:
- Дисплей: IPS 6.72”, FullHD+, 90 Гц, яскравість 680 ніт
- Чіпсет: MediaTek Helio G88, 12 нм, 8 ядер
- Пам’ять: 6/128 ГБ (у нашій конфігурації)
- Операційна система: Android 13, Realme UI 4.0
- Основна камера: 64 МП (основний сенсор), 2 МП (датчик глибини)
- Фронтальна камера: 8 МП
- Автономність: 5000 мАг, 33W
- Фішки: сканер відбитків пальців, джек 3.5 мм для підключення навушників
- Габарити: 165.6 х 75.9 х 7.9 мм, вага – 190 грамів
Комплектація та дизайн
З коробки модель поставляється з кабелем USB-C на USB-A, зарядним блоком SuperVOOC потужністю 33W, а також силіконовим чохлом. У наш час, коли з флагманами кладуть лише зарядний кабель, це дуже приємна комплектація, хоча більшість виробників бюджетних смартфонів поки не відмовились від зарядних блоків.
Realme C55 оснащений повністю пластиковим корпусом, весь дизайн моделі – плоский. Модель доступна в кольорах Sun Shower та Rainy Night, і в нашому випадку саме другий варіант. Корпус виглядає дуже красиво, текстура задньої панелі виглядає буквально як дощ вночі. На ній розташований блок подвійної основної камери, у якому також розташований LED-спалах. І USB-C, і джек 3.5 мм розташовані на нижній грані. Модель також має великий слот під дві nanoSIM та одну карту пам’яті формату microSD.
Дисплей та продуктивність
Смартфон оснащений IPS-дисплеєм з діагоналлю 6.72 дюйма, роздільною здатністю FullHD+ та частотою оновлення 90 Гц. Виріз під фронтальну камеру розташований зверху по центру. Максимальна яскравість складає 680 ніт, що непогано для IPS-дисплея у смартфоні такої цінової категорії. У цілому, дисплей можна назвати справді непоганим як в плані кольоропередачі, так і в плані яскравості та частоти оновлення, враховуючи ціну.
За роботу моделі відповідальний чіпсет MediaTek Helio G88, трішки покращена версія Helio G85. Тут встановлено 2 ядра Cortex-A75 з частотою 2.0 ГГц, а також 6 ядер Cortex-A55 з частотою 1.8 ГГц. Також є графічний адаптер Mali G52 MC2, що працює з частотою 1 ГГц. У парі з чіпсетом працює 6 ГБ оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті складає 128 ГБ.
Програмне забезпечення
З коробки модель набирається з операційною системою Android 13 та програмною оболонкою Realme UI 4.0. З цікавого варто згадати про програмну фішку Mini Capsule, яка, по суті, є аналогом Apple Dynamic Island. Зараз Mini Capsule дає можливість демонстрації статусу заряду, а також повідомляє про те, що ліміт використання мобільних даних вже близько.
Варто зазначити, що Realme UI – це оболонка, яка пропонує величезну кількість можливостей для кастомізації, не будучи при цьому “засміченою”, що дуже приємно. Вона підійде як фанатам Xiaomi, так і любителям чистого програмного забезпечення, як у Google Pixel. У смартфона підтримується можливість розширення оперативної пам’яті, щоправда, у більшості випадків ця функція демонструє себе не найкраще (це стосується не лише смартфонів Realme).
Автономність та фішки
За автономність Realme C55 відповідальний акумулятор об’ємом 5000 мАг, і смартфон непогано демонструє себе в тестах автономності. Його явно вистачить на більше, ніж повний день автономної роботи. Підтримується швидка зарядка SuperVOOC потужністю 33W, яка забезпечує зарядку від нуля до 50 відсотків за півгодини.
У Realme C55 є один динамік, а також джек 3.5 мм для підключення навушників. Крім цього, підтримується NFC для безконтактної оплати, що важливо для бюджетного смартфона. З бездротових інтерфейсів потрібно згадати про Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.2 та GPS (при цьому FM-радіо немає).
Камера
Смартфон оснащений основною подвійною камерою з головним сенсором 64 МП, а також датчиком глибини 2 МП. Роздільна здатність селфі-камери складає 8 МП. В ролі основного сенсора використовується OmniVision OV64B з Quad-Bayer. Є підтримка режиму 64 МП, Pro-режиму, а також нічного режиму. Смартфон підтримує режим Chroma Boost (по суті, це просунутий режим HDR), а також Auto HDR. У Pro-режимі є можливість регулювання експозиції. RAW-режиму немає.
За замовчуванням, основна камера знімає в роздільній здатності 16 МП. Є двократний та п’ятикратний зум, але, зрозуміло, наближення оптичне. Фото на основний сенсор виходять досить непоганими, враховуючи ціну, але слід розуміти, що це бюджетний смартфон, і нічого надзвичайного очікувати не варто. Додатковий сенсор 2 МП використовується для зйомці у портретному режимі на основний сенсор. Селфі-фото також досить непогані – вони досить чіткі, контрастні, мають хорошу кольоропередачу. Якщо ж мова про відеозйомку – модель підтримує 1080p у 60 FPS, при цьому ні оптичної, ні електронної стабілізації немає.
Висновки
У підсумку, варто розглянути сильні та слабкі сторони Realme C55. З хорошого: смартфон оснащений великий IPS-дисплеєм з частотою оновлення 90 Гц, дуже приємним дизайном, має непогане апаратне забезпечення, хорошу автономність та підтримку швидкої зарядки. З недоліків – хотілось би потужніший процесор, а також стереодинаміки.
У цілому, Realme C55 – це хороший бюджетний смартфон, який пропонує приємний користувацький досвід за сукупністю факторів. Він не має фішок, якими явно перевершує конкурентів, але при цьому саме сукупність усіх фішок, які рівномірно на однаково хорошому рівні. У випадку, якщо ви розглянули Realme C55 поруч з конкурентами, і вам подобається цей смартфон за сукупністю параметрів, його можна сміливо розглядати, як варіант для покупки.