Пам’ятаєте 2018-ий рік, коли вийшло перше покоління OPPO Find X? Тоді смартфон був якимось дивовижним девайсом з іншого світу, оскільки став першим з висувним модулем камери. Тоді він викликав величезне зацікавлення, оскільки про такі технології в смартфонах, призначених для комерційних продажів, можна було тільки мріяти. Компанії навіть вдалося реалізувати досить швидку систему розпізнавання обличчя, навіть враховуючи той факт, що камера була висувною.
Тоді це був прорив, і смартфон явно став одним з найяскравіших у 2018-му. В 2019-му всі очікували продовження, але протягом усього року нічого не виходило. Натомість OPPO випустила нову серію Reno, і більшість фанатів подумали, що вона й прийшла на зміну Find X, оскільки у всіх моделей є висувна фронтальна камера, і всі смартфони серії або флагманські, або субфлагманські. До кінця 2019-го року вийшло вже два покоління Reno, а від Find X – ні слуху, що ще раз підтверджувало попередні припущення.
Але виявилось, що всі помилялись, коли OPPO несподівано випустила друге покоління Find X, в рамках якого вийшли два смартфони: Find X2 та Find X2 Pro. Нам на огляд потрапила синя версія з 12 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ внутрішньої, ми ним покористувались і готові поділитися своїми враженнями від цього флагмана.
Характеристики
- Дисплей: 6.7”, OLED, Quad HD+, 120 Гц, HDR10+, 800 ніт; сенсор з частотою 240 Гц, PPI – 513, 100% P3;
- Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 865, Adreno 650, є підтримка 5G;
- Оперативна пам’ять: 12 ГБ, LPDDR5;
- Внутрішня пам’ять: 256 ГБ, UFS 3.0;
- Акумулятор: 4200 мАг, 65W SuperVOOC 2.0 (за 38 хвилин до 100%), USB Power Delivery;
- Габарити: 164.9×74.5×8.0 мм, вага – 196 грамів;
- Операційна система: Android 10, Color OS 7.1;
- Стандарти зв’язку та підключення: USB-C 3.1, NFC, GPS, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6, дворежимний 5G.
Комплектація
Тут у смартфона все справді круто, і те, що OPPO укомплектувала флагманський смартфон по-флагманськи – справді дуже добре, бо останнім часом серед виробників смартфонів ввійшло в моду класти до комплекта лише зарядний блок і кабель для зарядки та синхронізації даних, інколи ще чохол.
Тут, на щастя, все традиційно – OPPO Find X2 йде в комплекті з навушниками, причому вони, як на комплектні, досить непогані. Добре, що чудова традиція класти навушники до комплекта з флагманським смартфоном не оминула компанію OPPO, оскільки зараз багато брендів нехтують цим.
Корпус
Це, на наше глибоке переконання, завжди дуже важлива складова будь-якого флагманського смартфона, і тут все більш ніж в порядку. З відчуттям преміальності все чудово, є приємний холодок і важкість, та й загалом, достатньо один раз побачити його наживо, щоб все зрозуміти.
Користуватись одною рукою, на жаль, вийде не у всіх, але це й не дивно з такою діагоналлю дисплея. Ширина цілком комфортна, в руці середнього розміру лежить нормально. Єдине, що нам не сподобалось – задня панель дуже легко заляпується і відбитки пальців дуже добре видно при освітленні, але вони так само легко відтираються, хоча це не проблема виключно цього флагмана OPPO, а всіх смартфонів з глянцевим склом.
Також відзначимо дуже цікавий дизайн задньої панелі, колір якої переливається на світлі від зелено-бірюзового до синього і навіть фіолетового. Зблизька помітна текстура. Смартфон стильний і має преміальний вигляд.
Дисплей
OPPO Find X2 отримав флагманський дисплей OLED діагоналлю 6.7 дюймів з частотою оновлення 120 Гц та роздільною здатністю QuadHD+, тобто всі необхідні фішки для флагмана 2020-го року тут є. Навіть більше, Samsung Galaxy S20 Ultra, який теж отримав Quad HD+ матрицю з частотою оновлення 120 Гц не може працювати і з тим, і з тим, одночасно, тобто можна користуватись або в Quad HD+ при 60 Гц, або у Full HD+ у 120 Гц.
Зараз така функція є у ще одного смартфона від бренду, який входить до холдингу BBK – OnePlus 8 Pro, з яким ми згодом порівняємо OPPO Find X2. Також тут є підтримка HDR10+, стопроцентне охоплення P3, загальна максимальна яскравість – 800 ніт, пікова яскравість – 1200 ніт, смартфон добре читається навіть при прямому потраплянні контрового світла. OPPO Find X2 отримав оцінку A+ від DisplayMate, і ми можемо лише підтвердити, що вона цілком заслужена.
Дисплей справді красивий і головне – фронтальна камера одна і врізана в дисплей у лівому верхньому куті, а не посередині. Безумовно, робота з цим дисплеєм – справжнє задоволення саме завдяки частоті оновлення 120 Гц. Очевидно, в цьому році висока частота оновлення нарешті стане стандартом на ринку флагманських смартфонів, але частота 120 Гц при роздільній здатності Quad HD+ – поки фішка BBK, в тому числі Find X2.
В дисплей інтегровано сканер відбитків пальців, і спрацьовує він досить швидко. Цьогоріч дактилоскопи у дисплеях – вже стандарт, і якщо раніше проблема була у швидкості і стабільності, то зараз майже всі смартфони позбулись цього недоліку. Крім відбитка пальця також присутнє розпізнавання по обличчю, що в парі з відбитком дає неймовірно швидке розблокування.
Наші враження від дисплея – виключно позитивні, він відмінний у всьому і не обтяжений ніякими програмними чи апаратними обмеженнями, як деякі конкуренти.
Автономність
Смартфон отримав досить непоганий акумулятор об’ємом 4200 мАг, якого вистачає на повний робочий день. Варто розуміти, що роздільна здатність QuadHD+, частота оновлення дисплея 120 Гц та топовий чіпсет непогано споживають енергію навіть при звичайному режимі використання без 3D-ігор, тому сподіватись на півтора-два дні не варто, а от один день смартфон впевнено витягує, трохи залишається й на ранок наступного.
Але навіть у тому випадку, коли ви екстремально використовуєте смартфон, і вам його не вистачить на повний робочий день, на допомогу прийде неймовірно крута фішка – пропрієтарна технологія швидкої зарядки компанії OPPO – SuperVOOC 2.0 потужністю 65W.
На даний момент на ринку просто немає швидшої зарядки, вона є лише в інших моделях компанії OPPO, точніше, в серії Ace. І їй справді вдалося нас здивувати, бо це буквально виглядає, як магія – смартфон заряджається від нуля до ста відсотків за 38 хвилин. Навіть у тому випадку, коли смартфон таки сів протягом дня, або ви забули поставили його на зарядку ввечері, можна просто зарядити його від нуля до ста відсотків буквально за півгодини зранку, і це справді нас вразило.
Камера OPPO Find X2
Одна з ключових характеристик флагманського смартфона – це якість зйомки фото та відео, і тут в OPPO Find X2 все не так однозначно, як хотілось би. Він отримав основну камеру з сенсором Sony IMX586 на 48 МП f/1.7, який підтримує оптичну стабілізацію, ширококутний Sony IMX708 f/2.2 без оптичної стабілізації, зум-сенсор на 13 МП f/2.4 з п’ятикратним гібридним наближенням без оптичної стабілізації та фронтальну камеру Sony IMX616 на 32 МП f/2.4.
В плані відео основна камера справді здивувала оптичною стабілізацією, але при зйомці у FullHD, в 4К все гірше. Смартфон досить непогано справляється зі слоу-мо відео, але 960 fps знімає, на жаль, лише у HD, а в FullHD максимум – 240 fps.
Вдень смартфон знімає нормально, що вже стандарт для флагманів нашого часу, але є якісь проблеми з HDR, які, сподіваємось, OPPO виправить з оновленнями. Є нічний режим, який витягує непогану картинку з повної темряви.
Фронтальна камера фотографує непогано, але найбільше тішить під час використання смартфона те, що сам сенсор займає мало місця, діаметр сенсора невеликий і він взагалі не відволікає під час перегляду контенту.
Чіпсет
Тут все теж без жодних зауважень, бо Snapdragon 865 – це той випадок, коли краще на даний момент вже просто неможливо, оскільки його сміливо можна назвати найкращим на ринку. Під час тестування смартфона нам, зрозуміло, не вдалося зауважити ніяких проблем з плавністю – чіпсету під силу всі поставлені задачі.
Завдяки ньому у смартфона є підтримка 5G, яку нам, зі зрозумілих причин, не вдалося протестувати. Але не варто забувати, що запуск мереж п’ятого покоління в Україні запланований на наступний рік.
Ми протестували смартфон у кількох 3D-іграх, оскільки в інтерфейсі все, зрозуміло, і так плавно. На жаль, не всі підтримували таку високу частоту оновлення, тому ігри запускаються з максимальним числом кадрів, заблокованим на показнику 60. Ті, які таки запускаються в частоті кадрів, яку дозволяє дисплей, показують стабільну максимальну частоту, тому можна впевнено стверджувати, що немає задач, які не під силу чіпсету Snapdragon 865.
Пам’ять
З набором пам’яті, з яким смартфон буде продаватися в Україні, немає жодних проблем, оскільки тут встановлена оперативна пам’ять стандарту LPDDR5, об’єм якої – 12 ГБ, та внутрішня пам’ять UFS 3.0 об’ємом 256 ГБ.
Ніяких проблем з вивантаженням програм з оперативної пам’яті, зрозуміло, немає, та й дивно цього чекати з таким об’ємом. Зрозуміло, що в пам’ять треба завантажити неймовірно велику кількість програм, щоб вони почали запускатись наново при відкритті, а не залишалися в ній. Середній користувач використовує біля 10 програм на день постійно, а цього об’єму вистачить на це з запасом.
Внутрішньої пам’яті також цілком достатньо, і навіть якщо у вас екстремальна кількість програм, які час від часу треба використовувати, заповнити її практично неможливо. Тут вже на допомогу прийдуть фото на відео, але про це пізніше.
Мультимедійні можливості
В плані звуку з Bluetooth навушниками все дуже добре, є підтримка Bluetooth 5.1 та Qualcomm aptX.
Справді приємна фішка – дуже якісні мультимедійні стереодинаміки, які звучать гучно, чисто і приємно, є підтримка Dolby Atmos, який змінює звук, але не особливо. Насправді стереодинаміки вже давно повинні стати стандартом у флагманах, тому сам факт їхньої наявності не став для нас якоюсь несподіванкою, але своїм звуком смартфону все одно вдалося здивувати.
І взагалі з таким набором характеристик і функцій, споживати контент на такому смартфоні одне задоволення.
Стандарти підключення
Зарядка та синхронізація данних відбувається, зрозуміло, через роз’єм USB-C, але це не найважливіше. Слід розуміти, що важливий не сам тип підключення, а стандарт, який він підтримує, і тут останній USB 3.1, який забезпечує максимальну швидкість передачі даних, а також є підтримка USB Power Delivery, хоча вона тут не особливо потрібна, оскільки є підтримка неймовірно швидкої SuperVOOC 2.0 65W, про яку ми вже згадували раніше.
Є Bluetooth 5.1, Bluetooth 5.1 LE, Wi-Fi 6, 4G LTE, 5G, хоча остання технологія поки не підтримується українськими операторами мобільного зв’язку. Є NFC для безконтактної оплати, GPS, а от FM-радіо нема.
Неприємним моментом став слот для однієї SIM-карти. Те, що в сучасних флагманах відсутність слота під карту пам’яті вже стала традицією – це одне, бо смартфон має більш ніж достатній об’єм внутрішньої пам’яті, а от обмеження в одну SIM-карту – це справді мінус.
Якщо раніше ми критикували виробників за відсутність слота під карту пам’яті та мініджека, то тепер дійшли до того, що є лише один слот під SIM, і якщо з Apple, яка грішила цим завжди, все зрозуміло, то таке рішення від OPPO дивує.
Ціна
Стандартна ціна за OPPO Find X2 – 29 999 грн. Також з 29.04 по 10.05.2020 діє акційна ціна – 26 999 грн.
Висновки
OPPO Find X2 можна сміливо назвати непоганим флагманом, але тут слід розуміти, що, як і при покупці будь-якого флагмана, треба розставляти пріоритети, бо ідеальних смартфонів не існує. В смартфоні неймовірно потужний чіпсет, один з кращих дисплеїв на ринку та найшвидша зарядка, які разом створюють справді флагманське мультимедійне рішення, яке майже не має конкурентів за свою ціну з такими характеристиками. Також девайс отримав дуже хороший набір камер. І, незважаючи на те, що в деяких конкурентів камери можуть знімати дещо краще, для більшості покупців різниця буде непомітна.
З іншої сторони, є те, в чому Find X2 програє конкурентам, в яких є, наприклад, захист від вологи та пилу за стандартом IP67/IP68, безпровідна зарядка, слот під подвійну SIM та інші фішки. Тут вже треба вирішити, що для вас важливіше, і обрати смартфон, відштовхуючись від цього.
Якщо враховувати, що перше покоління Find X було швидше концептом, ніж смартфоном, спрямованим на комерційні продажі, то Find X – абсолютно конкурентний преміальний флагман, і перший, який буде офіційно продаватись в Україні.