Огляд ультратонкого бюджетника Oppo A91: характеристики, ціна, особливості

Смартфон для огляду наданий компанією OPPO

Компанія Oppo надала нам на огляд досить цікавий смартфон Oppo A91, який є однією із небагатьох моделей у бюджетному сегменті, в якій акцент зроблений саме на дизайні, а не на “максимальних характеристиках за свою ціну”, чим він і зацікавлює.

Характеристики Oppo A91

  • Дисплей: AMOLED 6.4″ Full HD+ 20:9
  • Чіпсет: MediaTek Helio P70
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Основна камера: 48 МП + 8 МП (ультраширокий) + 2 МП (макро) + 2 МП (сенсор глибини)
  • Фронтальна камера: 16 МП
  • Автономність: 4025 мАг, швидка зарядка VOOC 3.0 20W
  • Акційна ціна в Україні: 7999 грн. (на момент написання статті)

Дизайн Oppo A91

Oppo A91 – це той випадок, коли про дизайн хочеться говорити. Ми вже звикли, що сучасні смартфони досить важкі та товсті, особливо це стосується пристроїв із середнього цінового сегменту, проте Oppo A91 в цьому плані – приємний виняток, адже важить 172 грами при товщині 7.9 міліметрів.

Матеріали корпусу приємні, але хотілось би побачити все-таки металеву, а не пластикову рамку корпусу. При цьому до задньої панелі немає претензій – вона виконана з глянцевого скла, яке виглядає справді красиво. У нас на огляді темно-синя версія з красивим переливом.

Дисплей

Смартфон оснащений справді хорошим AMOLED-дисплеєм діагоналлю 6.4″ з роздільною здатністю Full HD+ з поправкою на співвідношення сторін 20:9, який, що досить приємно, враховуючи ціну смартфона, покритий склом Corning Gorilla Glass 5. У Oppo A91 є підтримка технології DC Dimming 2.0, завдяки якій під час читання на низькій яскравості очі не втомлюються. Максимальний рівень яскравості при прямих сонячних променях також достатній.

Чіпсет

Oppo A91 працює на бюджетному 12-нанометровому чіпсеті MediaTek Helio P70, і це не сильна сторона моделі. Якщо процесор тут далеко не найпотужніший, але особливих запитань в плані роботи не викликає, то з графічним адаптером все не так добре – тут встановлений Mali-G72 MP3, який у 2020 році виглядає вже так собі. Смартфон явно не підійде для ігроманів.

Пам’ять

Oppo A91, який у нас на огляді, оснащений 8 ГБ оперативної та 128 ГБ флеш-пам’яті, чого цілком вистачає для середньостатистичного користувача. Загалом тенденція встановлення 6 і вище ГБ оперативної та 128 і вище ГБ внутрішньої пам’яті у доступні смартфони справді приємна. Об’єм внутрішньої пам’яті можна розширити за допомогою карти пам’яті формату microSD.

Автономність

Незважаючи на невелику товщину та вагу смартфона, він отримав непоганий, хоч і не рекордний акумулятор об’ємом 4025 мАг, якого при активному режимі користування вистачає на день. У випадку, якщо акумулятор таки сів, є швидка зарядка VOOC 3.0 потужністю 20W.

Камера в Oppo A91

Ми були дещо здивовані можливостями камери Oppo A91. Смартфон отримав основну квадрокамеру, до якої включені головний сенсор на 48 МП, ультраширокий на 8 МП, макро на 2 МП та сенсор глибини на 2 МП. Що цікаво, у смартфона, незважаючи на не дуже високу ціну, є нічний режим та режим експерта, і знімає він справді досить непогано. Фронтальна камера тут на 16 МП, ширококутна, розташована у вирізі зверху дисплея, також робить непогані фотографії.

В плані відео Oppo A91, як і більшість смартфонів цього цінового сегменту, показує себе погано. Підтримки 4К і навіть Full HD 60 fps немає, максимум – 1080p 30 fps, що в наш час вже рідко зустрічається. Під час зйомки відео доступна лише цифрова стабілізація, яка показує себе досить погано.

Фішки

Втішило, що смартфон оснащений мініджеком 3.5 міліметрів, хоча в плані звуку Oppo A91 не найкращий. Також сподобалося, що в комплект поставки компанія Oppo включила навушники з мікрофоном, які, як для комплектних, звучать непогано, а от мультимедійний динамік тут середньої якості.

Є сканер відбитків пальців, який працює на диво швидко і стабільно, і ми би радили використовувати для автентифікації саме його, незважаючи на можливість розблокування по обличчю. Річ у тім, що для нього використовується лише фронтальна камера, що не дуже безпечно, а при недостатньому рівні освітлення смартфон буде автоматично піднімати рівень яскравості дисплея, щоб освітити ваше лице для розблокування, що у темряві не дуже приємно.

Є підтримка Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.2 та FM-радіо. На жаль, NFC у смартфона немає, і це досить неприємно.

Висновки

Oppo A91 коштує 8 тисяч гривень, і він явно не претендує на звання “максимума за свою ціну”. Це дизайнерський смартфон, який призначений для невимогливого користувача, якому в першу чергу важливий баланс ваги, товщини, камер та автономності. З його камерою Ви зможете робити хороші фотографії, із цим Вам допоможуть також «Нічний режим» та режим «Експерт». Крым того пристрій може похвалитися хорошою автономністю та швидкою зарядкою. А ще не можемо не відзначити тонкий та легкий корпус, якісний екран та відсутність реклами в ColorOS.


Не пропустіть