Огляд ноутбука- трансформера Lenovo Yoga C940: висока продуктивність і зйомка 4К-відео

Форм-фактор лептопу, що трансформується в планшет, серйозно розширює можливості користувачів. До того ж, модель C940 отримала новенький процесор від Intel десятого покоління, чого фанати бренду чекали не один рік.

Довгоочікувані 10 нанометрів

Intel давно планувала перейти на 10-нанометровий техпроцес. Вперше корпорація заговорила про це в 2015 році, але тільки зараз на ринок почали надходити рішення на базі архітектури Ice Lake.

Наш тестовий ноутбук якраз з таких. Які ж основні переваги у чіпів наступного покоління? Процесори володіють вбудованим адаптером Wi-Fi шостої версії, він забезпечує в чотири рази вищу продуктивність у порівнянні з Wi-Fi 5 (802.11ac).

Є одночасна підтримка до чотирьох портів Thunderbolt 3 і до шести – USB 3.2 Gen 1. Нова графіка Intel Iris одинадцятого покоління обіцяє гідні показники в сучасних іграх. О

соблива увага приділяється швидкості редагування 4K-відео і фотографій у високій роздільній здатності. Наявність модуля Sunny Cove прискорює операції з залученням алгоритмів ШІ, що напевно стане в нагоді в найближчому майбутньому.

Lenovo Yoga C940 оснащений Intel Core i7-1065G7. Процесор відноситься до енергоефективної U-серії, має 4 ядра з підтримкою двопоточного режиму і 8 МБ кеш-пам’яті останнього рівня. Мінімальна частота ядер складає 1,3 ГГц, а максимальна – 3,9 ГГц.

Лептоп отримав 16 ГБ оперативної пам’яті DDR4 і свіжу графіку Intel Iris Plus з тактовою частотою до 1,1 ГГц.

Результати тестування

  • GEEKBENCH 4 Single-core – 5400, Multi-core – 15 800
  • GEEKBENCH 5 Single-core – 1 251 ,Multi-core – 2416</
    CRYSTALDISKMARK 6.0.2 читання – 3388,1 Мб/с, запис – 3013,6 ​​МБ/
  • PCMARK – 10 3651

Продуктивності вистачить

Цифри цифрами, а що з реальними показниками? У нашому екземплярі встановлений 4К-дисплей, але настільки висока роздільна здатність ніяк не позначається на швидкості роботи апарату. Всі офісні додатки відкриваються моментально, нічого не зависає.

Не останню роль в цьому грає SSD на 2 терабайти. Втім, в продаж швидше за все надійдуть моделі з 1 ТБ.

При монтажі відео в Davinci Resolve дискомфорту немає, інтерфейс спритно відгукується на будь-які маніпуляції. Візуалізація 5-хвилинного ролика в Full HD з 60 fps займає 11 хвилин.

Причому паралельно з цим завданням ультрабуком легко користуватися для вирішення інших справ.

Як виявилося, на настільки компактному пристрої можна пограти у що-небудь

CS: GO автоматично виставила високі налаштування графіки для роздільної здатності Full HD. Шутер видавав в середньому 20 fps з періодичними пригальмовування картинки. Цього, звичайно, замало для динамічного онлайн-бойовика, але факт залишається фактом: пограти неважко.

Скажімо, на високих настройках в «танках» – стабільні 35 кадрів в секунду. А якщо трохи знизити рівень графічних вишукувань, то результати будуть ще кращими. І це при відсутності дискретної відеокарти!

Після півгодинної битви ноутбук нагрівся до 43 градусів, температура відчувалася у верхній частині клавіатури. Система охолодження непогано справляється зі своїм завданням, і робить вона це тихо.

Автономність

Акумулятора на 60 Вт * год, зрозуміло, не вистачить на повний робочий день, особливо якщо інтенсивно експлуатувати лептоп. Однак годин п’ять новинка точно протримається без підзарядки – зручно посидіти в YouTube, подрукуємо в текстовому редакторі і посерфити в інтернеті. Немає проблем і з фільмами: Lenovo Yoga програє відео дванадцять з половиною годин (Full HD, середня яскравість, авіарежім). Так що автономності вистачить навіть на 9-годинний переліт. За ніч в сплячому режимі АКБ розрядилася на 5 відсотків – хотілося б поменше.

Технічні характеристики

  • Дисплей 14″, UHD (3840 x 2160) / FHD (1920 x 1080), 60 Гц, IPS, HDR, 500 ніт
  • ПРОЦЕСОР Intel Core i7-1065G7, 3,9 ГГц
  • ВіДЕОКАРТА Іntel Iris Plus 11-го покоління
  • ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ 16 ГБ DDR4
  • НАКОПИЧУВАЧ SSD 2 ТБ<
  • ГАБАРИТИ і ВАГА – 32 х 21,5 х 14,5 см 1,35 к