Компанія Lenovo має у своєму арсеналі багато цікавих ноутбуків – від Legion для геймінгу та інших продуктивних задач до бізнес-ноутбуків модельного ряду ThinkPad. Тим не менше, є більш незвичні, на перший погляд, моделі, які також знаходять свою аудиторію. Наприклад, такими можна назвати топові ультрабуки модельного ряду Yoga, створені для творців контенту і розваг.
Нам вдалося протестувати топовий ультрабук Lenovo Yoga 9i 14ITL5, який отримав топовий екран, продуктивний процесор, підтримку платформи Intel Evo, стилуса Lenovo та стильний та компактний дизайн. Модель виглядає справді ідеальною для творчості, фотообробки, створення ескізів та відеомонтажу, стрімінгу і нескладного геймінгу.
Варто також згадати про те, що Lenovo Yoga 9i 14ITL – це трансформер, який можна складати не лише на 180 градусів, але й буквально навпіл, і використовувати всі переваги роботи зі стилусом та сенсорним екраном. Нам вдалося протестувати це, без сумнівів, цікаве рішення, і ми готові поділитися своїми враженнями від використання, яке дасть вам змогу визначити, чи цікавить вас покупка цього пристрою.
Характеристики Lenovo Yoga 9i 14ITL5:
- Екран: IPS 14”, 3840 x 2160 (4K), 500 ніт, 90% DCI-P3, тач-скрін
- Процесор: Intel Core i7-1185G7
- Відеокарта: Intel Iris Xe, відеопам’ять виділена з оперативної пам’яті
- Оперативна пам’ять: 16 ГБ LPDDR4X
- Внутрішня пам’ять: 512 Б SSD M.2
- Порти: USB-A 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen2 з Thunderbolt 4 та DisplayPort (X2), мініджек 3.5 мм
- Габарити і вага: 216.4 х 319.4 х 15.7 міліметра, вага – 1.44 кілограма
- Бездротове підключення: Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), Bluetooth 5.1
- Акумулятор: 60 вТ/г, підтримка швидкої зарядки
- Сертифікації: Intel Evo Platform, ENERGY STAR 8.0, RoHS-compliant, ErP Iot3
Дизайн та фішки
Lenovo Yoga 9i 14ITL5 у нашому випадку представлений у сріблястому кольорі (слюда), причому корпус виконаний з металу. Він достатньо легкий, хоча й не претендує на рекордні показники.
На лівій грані ноутбука розташований один USB-A та два USB-C, а також мініджек 3.5 міліметра, а на правій – лише кнопка ввімкнення. Набір роз’ємів, зрозуміло, міг би бути кращим, але слід зазначити, що USB тут останніх поколінь, а підтримка Thunderbolt 4 та DisplayPort дозволяє без проблем підключати до USB-C буквально будь-яку периферію (зарядка також відбувається через цей роз’єм).
До фішок дизайну варто віднести шторку веб-камери та вбудований у корпус стилус Lenovo Integrated Pen, про який ми ще згадаємо пізніше. Для забезпечення якісного звучання як у режимі планшета, так і в режимі ноутбука, тут використовується 360-градусна аудіосистема з підтримкою технології Dolby Atmos. Також модель оснащена сканером відбитків пальців для зручної та швидкої автентифікації.
Екран
Без сумнівів, однією з головних переваг Lenovo Yoga 9i 14ITL5 можна назвати сенсорний 4K-екран, який при відносно невеликій діагоналі пропонує вражаючу чіткість картинки. Тут використовується якісна і, що важливо, яскрава IPS-панель з максимальною яскравістю на рівні 600 ніт, що забезпечує хороший рівень читання навіть при прямому падінні сонячних променів. Підтримується технологія Dolby Vision.
Як це часто буває в сучасних ультрабуках, екран нашого пристрою ще й сенсорний, що дозволяє достатньо зручно працювати в режимі планшета. Як вже згадувалося, підтримується робота зі стилусом Lenovo Integrated Pen, тому в режимі планшета особливо зручно працювати з примітками та скетчами.
Продуктивність
За роботу моделі відповідальний продуктивний процесор Intel Core i7-1185G7, що має 4 фізичні ядра та 8 віртуальних потоків та виготовлений за 12-нанометровим техпроцесом. Процесор може розганятися до 4.8 ГГц під навантаженням, і за весь час тестування жодних питань до потужності не виникало – процесор тут справді топовий, як для ноутбука такого формату, і усі завдання, які може виконувати пристрій такого класу, йому під силу.
За графічну складову відповідальна інтегрована відеокарта Intel Iris Xe Graphics, яка добре підходить для багатьох професійних задач, у тому числі не дуже насиченого ефектами відеомонтажу. Варто зазначити, що у ролі відеопам’яті використовується спеціально виділена оперативна пам’ять. В цілому, відеокарта нормально себе показує в не останніх іграх, а кіберспортивні ігри тут демонструють себе взагалі чудово.
Об’єм оперативної у моделі складає 16 ГБ, частота тут складає 4266 МГц, і такий об’єм цілком достатній для виконання усіх робочих задач, які можна поставити перед пристроєм такого класу. У ролі внутрішньої пам’яті використовується SSD M.2 об’ємом 512 ГБ, і це дуже добре для пристроїв такого класу. В цілому, такий об’єм пам’яті можна назвати якщо не надлишковим, то, як мінімум, цілком достатнім для пристроїв такого класу.
Режими роботи та програмне забезпечення
Стандартний режим роботи у Lenovo Yoga 9i 14ITL – це режим ноутбука, і у ньому все чудово – тут прекрасний екран та дуже зручна клавіатура. Щоправда, значно цікавіше розглядати модель у режимі планшета, адже тут він явно може запропонувати те, чого не можуть конкуренти. Ноутбук можна скласти навпіл, отримавши планшет з дуже великим екраном.
Слід зазначити, що робота з Windows 10 Pro, яка тут поставляється з коробки, чудово адаптована для планшетного режиму. Все значно покращує наявність стилуса, який можна заховати у корпус, де він, заодно, і заряджається. Клавіатура і тачпад у режимі планшета вимикаються, а динамік, завдяки 360-градусній конструкції, у такому стані також відтворює музику назовні.
Окрім цього, слід згадати і про режим “намета”, у якому ноутбук добре підходить для перегляду фільмів та серіалів. Мабуть, такий режим можна назвати найменш часто використовуваним, але у тих рідкісних випадок, коли його таки хочеться використати, він залишає виключно приємні враження.
Автономність та охолодження
За автономність Lenovo Yoga 9i 14ITL відповідальний відносно об’ємний акумулятор об’ємом 60 вТ/г, що можна назвати достатньо непоганим показником, але слід врахувати, що пристрій оснащений 4К-екраном, що явно не найкращим чином впливає на автономність. Тим не менше, на практиці ми отримуємо близько 5-6 годин у змішаному режимі використання. Потужність зарядного блока складає 65W, що дає можливість повністю зарядити ноутбук за близько 1.5 години.
При стандартному використанні (браузингу, роботі в офісних та деяких інших робочих програмах, перегляду відео), жодних відчутних нагрівань немає – вони з’являються, по суті, лише при геймінгу та інших важких задачах, пов’язаних з 3D. Тим не менше, навіть при такому сценарії використання проблем з перегріванням та дуже високими температурами корпусу помічено не було. Щоправда, система охолодження, очікувано, у цьому випадку працює значно гучніше.
Аксесуари
Також нам вдалося протестувати навушники Lenovo Yoga ANC, які чудово підходять для використання з ноутбуком.
Вони легкі та приємні, мають стильний дизайн та підтримують використання з підключенням до двох пристроїв одночасно по Bluetooth. У комлпекті з навушниками поставляється кабель USB-C на USB-A, а також дуже приємний кейс для транспортування.
На корпусі навушників є багатофункціональна кнопка, що дозволяє підняти та покласти слухавку, перемотати відтворюване медіа, а також поставити його на паузу/продовжити відтворення. Крім цього, є кнопки для регулювання гучності, а також кнопка для вимкнення мікрофона. Звук дуже приємний, особливо важливою фішкою є підтримка активного поглинання шумів, яка дозволяє комфортно працювати навіть у шумній атмосфері.
Висновки
Використання Lenovo Yoga 9i 14ITL залишає дуже приємні враження. У нього чудовий екран з високою роздільною здатністю, велика варіативність сценаріїв використання, дуже хороша потужність, великий об’єм пам’яті, комплектний стилус і багато інших переваг. Окрім цього, слід виділити продуману аудіосистему і систему охолодження, а також зручну клавіатуру і трекпад.
Тим не менше, варто згадати і про недоліки моделі. По суті, основних недоліків два: не найкраща автономність та невеликий набір роз’ємів. Якщо перше пояснюється тим, що у моделі використовується хоч і мобільний, але достатньо потужний процесор, а також 4K-екран, то ось момент з портами справді неприємний, і багатьом користувачам можуть знадобитися додаткові адаптери для комфортної роботи. У будь-якому випадку, ці проблеми явно незначні на фоні переваг, яких у Lenovo Yoga 9i 14ITL дуже багато, через що його сміливо можна рекомендувати, як варіант для покупки.