Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 – топове захищене рішення для роботи

Ноутбук для огляду наданий компанією Lenovo

Ноутбуки ThinkPad завжди були топовими рішеннями у всіх планах. Їх завжди варто вибирати у випадку великого бюджету та бажання отримати ідеальне рішення, яке при цьому буде захищеним та потужним. Завжди цікаво побачити, до чого дійшли технологічні рішення у 2021 році, особливо коли мова йде про топові девайси, і у нас з’явився шанс зробити це на прикладі ThinkPad T15 Gen 1 (а точніше, його топової модифікації під номером 20TN0018RA), і тут справді є про що розповісти.

Характеристики

  • Дисплей: 15.6”, 3840 x 2160, IPS, 500 ніт, 60 Гц
  • Процесор: Intel Core i7-10750H
  • Оперативна пам’ять: 32 ГБ 2666 МГц
  • Внутрішня пам’ять (SSD): 1024 ГБ
  • Графічний адаптер: NVIDIA GeForce GTX 1050
  • Операційна система: Windows 10 Pro
  • Роз’єми: HDMI (1 шт.), DisplayPort (1 шт.), Thunderbolt 3 (1 шт.), USB 3.2 Gen1 (2 шт.), USB-C 3.2 Gen 1 (1 шт.), USB-C 3.2 Gen 2 (1 шт.), мініджек 3.5 міліметра
  • Стандарти підключення: 4G LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ax, Gigabit Ethernet
  • Фішки безпеки: TPM-модуль, сканер відбитків пальців, Kensington Lock
  • Габарити: 365.8 х 248 х 19.1 міліметра, вага 1.74 кілограма

Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (фото itsider.com.ua)

Дизайн

Слід розуміти, що ThinkPad – це, у першу чергу, статусний пристрій, який вирізняється серед інших ноутбуків. ThinkPad T15 Gen 1 має строгий дизайн та фірмові фішки: логотип, розташований під кутом 45 градусів та навігаційну кнопку TrackPoint. Ноутбук не можна назвати рекордно тонким та легким – товщина складає 19.1 міліметра, а вага – 1.74 кілограма, але в цілому це адекватні показники для 15.6-дюймової моделі.

Ноутбук виконаний з пластику та магнієвого сплаву. Майже вся поверхня, окрім клавіатури, виконана з приємного soft-touch пластику, на якому легко залишаються відбитки пальців, але їх достатньо легко відтерти. Що важливо, дизайн строгий, практичний та захищений, при цьому дозволяє оснастити девайс всіма необхідними роз’ємами.

Дисплей

Екран у Lenovo ThinkPad T15 можна назвати достатньо хорошим. У нашій модифікації встановлений IPS-дисплей з діагоналлю 15.6 дюйма та роздільною здатністю 3840 х 2160 пікселів. У нього є покриття від відблисків, яке робить відображення інформації при попаданні світла на дисплей набагато більш комфортним для читання.

Приємно втішили кути огляду – кольори трішки міняються лише під екстремальним кутом, близьким до прямого. Крім цього, у ноутбука дуже хороша, як на IPS-матрицю, і як на ноутбук в принципі, максимальна яскравість – 500 ніт. Наша модифікація не має сенсорного управління, але його не можна назвати обов’язковим – багато користувачів цього просто не потребують.

Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (фото itsider.com.ua)

Апаратне забезпечення

За роботу Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 відповідальний флагманський процесор покоління Comet Lake від Intel, Core i7 10750H. Цей процесор включає 6 фізичних ядер та 12 віртуальних потоків, які працюють на тактовій частоті від 2.6 до 5.0 ГГц. Процесор оснащений 12 МБ кеш-пам’яті третього рівня. Загалом продуктивність можна назвати дуже хорошою, і ноутбук виконує всі робочі задачі, які перед ним можна поставити, а для більш важких та ресурсовимогливих задач використовуються вже потужні персональні комп’ютери.

За графічну складову відповідальний адаптер NVIDIA GeForce GTX 1050, і в цьому плані не варто очікувати нічого надзвичайного – ноутбук не призначений для ігор. Тим не менше, для дуже багатьох робочих задач вона підходить, але не варто надіятися на високу продуктивність.

Також девайс оснащений додатковим TPM-модулем (криптопроцесором, призначеним для захисту інформації). За допомогою цього модуля шифруються дані жорсткого диска ноутбука, завдяки чому у випадку викрадення ноутбука всі дані будуть надійно захищені.

Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (фото itsider.com.ua)

Пам’ять

У нашій модифікації встановлено 32 ГБ оперативної пам’яті DDR4 з частотою 2666 МГц, і такого об’єму більш ніж достатньо в наш час. Зараз об’єму в 16 ГБ для деяких задач може й не вистачити, а от 32 ГБ можуть забезпечити максимально комфортну роботу, і під час тестування нам так і не вдалося забити більше 26 ГБ при паралельному запуску всіх задач.

За зберігання даних користувача відповідальний твердотільний накопичувач об’ємом 1 ТБ, HDD у ноутбуці не передбачено. Такого об’єму гарантовано вистачає для встановлення всього необхідного програмного забезпечення та комфортної роботи з ним, і, що важливо, SSD тут дуже швидкий, завдяки чому як ОС, так і програми запускаються швидко.

Автономність

Загалом автономність не можна назвати перевагою великих ноутбуків, але ThinkPad T15 Gen 1 вдалося приємно нас здивувати. Враховуючи яскравий 4K-дисплей, потужне апаратне забезпечення та не рекордний акумулятор об’ємом 57 Вт/г, ноутбук показав непоганий результат у вигляді майже 7 годин, але слід розуміти, що результати можуть відрізнятися залежно від сценарію використання, і у кожного користувача вони будуть іншими.

Слід також звернути увагу на підтримку швидкої зарядки, причому процес зарядки відбувається через роз’єм USB-C, що важливо в наш час. Завдяки використанню цього стандарту можна використовувати зарядні пристрої від інших виробників, що значно спрощує пошук зарядного пристрою при необхідності, а також використовувати док-станції, у яких є цей стандарт.

Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (фото itsider.com.ua)

Роз’єми та стандарти підключення

Lenovo ThinkPad T15 оснащений всіма необхідними роз’ємами: у нього є HDMI, DisplayPort, Thunderbolt 3 та мініджеком 3.5 міліметра, а також розмаїття USB – два USB 3.2 Gen 1, один USB-C 3.2 Gen 1 та один USB-C 3.2 Gen 2. Крім цього, ноутбук оснащений роз’ємом Kensington Lock, який ускладнює його крадіжку. Крім цього, слід звернути увагу на сканер відбитків пальців, який спрацьовує достатньо швидко.

У нашої модифікації є можливість роботи з 4G LTE. Також є топові стандарти підключення – Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6) та RJ-45, який має стандарт Gigabit Ethernet. Завдяки підтримці цих стандартів підключення девайс гарантує високу швидкість підключення у будь-якій ситуації – як через мобільний інтернет, так і через Wi-Fi та Ethernet, що буде важливо при професійній роботі.

Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (фото itsider.com.ua)

Клавіатура та оснащення

Ноутбук оснащений клавіатурою з номерним блоком, яка традиційна для всіх ноутбуків ThinkPad з діагоналлю 15 дюймів. Слід звернути увагу на те, що клавіші FN та CTRL традиційно поміняні місцями, до чого деяким користувачам доведеться звикати. Біля навігаційних клавіш зі стрілками є кнопки PageUp та PageDown, що часто достатньо зручно. Клавіатура, що важливо, захищена від вологи.

Модель оснащена стандартним приємним трекпадом, який, хоч і не рекордного розміру, але достатньо зручний у використанні. На місці, як вже згадувалося, і фішка модельного ряду ThinkPad – TrackPoint, який можна використовувати для навігації системою. Такий метод навігації підійде лише фанатам модельного ряду ThinkPad, які до нього звикли, адже звикнути до нього нелегко, але загалом виглядає досить цікаво та незвично після інших ноутбуків.

Lenovo ThinkPad T15 оснащений стереодинаміками потужністю 2W, які спрямовані на користувача, завдяки чому їх не можна перекрити. На жаль, динаміки тут не найкращі, але загалом вбудовані динаміки ноутбуків не використовуються у професійних задачах – для цього потрібні навушники або зовнішні динаміки, тому це не можна назвати відчутним недоліком, але слід врахувати при покупці. У моделі є HD-камера для відеодзвінків, яку можна закрити за допомогою вбудованої шторки.

Огляд Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (фото itsider.com.ua)

Висновки

Загалом Lenovo ThinkPad T15 можна назвати справді хорошим рішенням, але слід розуміти, що цей ноутбук має доволі високу ціну і призначений не для всіх, особливо, якщо мова йде про топову версію. Зрозуміло, у нього потужне апаратне забезпечення, топовий дисплей та багато фішок, тому у випадку, якщо у вас достатньо коштів для покупки такого ноутбука і його покупка є виправдана професійною діяльністю, ThinkPad T15 явно варто розглядати як варіант для покупки.


Не пропустіть