Огляд Lenovo IdeaPad L340-15IRH Gaming – геймінг на ноутбці не має бути дорогим

Компанія Lenovo надала нам на огляд недорогий ігровий ноутбук Lenovo IdeaPad L340 (81LK00G5RA), який вирізняється хорошим залізом та строгим дизайном. Також у цьому огляді ми розглянемо периферію, надану Lenovo: ігрову мишку Legion M500 RGB Gaming Mouse, навушники Lenovo Legion H300 Stereo Gaming Headset та великий ігровий килимок Legion Gaming XL Cloth Mouse Pad, про які ми також розповімо.

Характеристики Lenovo IdeaPad L340 Gaming

  • Процесор: Intel Core i5-9300H
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1050 3 ГБ GDDR5
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ DDR4-2666
  • Внутрішня пам’ять: SSD 128 ГБ + HDD 1 ТБ
  • Дисплей: 15.6 Full HD 250 ніт
  • Акумулятор: 45 В/г
  • Роз’єми: USB 3.0 (2X) USB-C, мініджек 3.5 міліметра, HDMI, Ethernet, Kensington Lock

Апаратне забезпечення

Як можна побачити залізо у ноутбука справді непогане, як для початкового рывня. Він оснащений потужним чотириядерним процесором Intel i5-9300H, якого буде цілком достатньо для сучасних ігор та робочих задач. Слід звернути увагу на те, що це продуктивний процесор H-серії з теплопакетом 45W, який чудово показує себе у ресурсоємних задачах, але при цьому споживає немало енергії.

У процесора є підтримка технології Hyper-Threading, завдяки якій у нього 8 потоків при 4 фізичних ядрах. Завдяки Turbo-Boost частота процесора розганяється з базового показника 2.4 ГГц до 4.1 ГГц. Температура при важких задачах тримається в рамках 70-80 градусів, що є цілком адекватним показником.

За графічну складову відповідальна відеокарта GeForce GTX 1050 3 ГБ GDDR5, яка зможе забезпечити хороші показники в кіберспортивних іграх при роздільній здатності Full HD, а у найновіших проектах, на жаль, доведеться ставити низько-середні настройки для отримання хорошого показника fps. Тим не менше, відеокарта показує себе непогано, якщо грати не в останні новинки ігрової індустрії.

Особливо втішив об’єм пам’яті, оскільки часто у ноутбуках цього цінового сегменту встановлюють 8 ГБ оперативної пам’яті, чого вже малувато у наш час, тим більше для ігрового ноутбука. Об’єм внутрішньої пам’яті також дуже хороший, окремим плюсом є наявність SSD, який забезпечує високу швидкість системи. Для ігор, програм та медіа передбачений досить об’ємний HDD на 1 ТБ.

Для підключення зовнішньої периферії є досить непоганий набір роз’ємів – модель оснащена двома повноцінними USB-A 3.0, одним USB-C, мініджеком 3.5 міліметра для підключення навушників, HDMI для підключення зовнішнього дисплея, Ethernet та Kensington Lock. Зарядка відбувається не через USB-C, а через фірмовий роз’єм Slim Tip.

Автономність

На жаль, автономність ноутбука не на найвищому рівні. Протягом робочого дня вам гарантовано знадобиться зарядний пристрій. Максимум, на який варто розраховувати – близько 4-5 годин офісної роботи на не максимальній яскравості, і цього, зрозуміло, вистачить не всім.

Слід розуміти, що така автономність – прямий наслідок не лише не найбільш об’ємного акумулятора, об’єм якого складає 45 Вт/г, але й потужної начинки, яка дозволяє вирішувати досить ресурсоємні задачі і, відповідно, споживає багато енергії. Низькі показники автономності цілком характерні для ігрових ноутбуків у цілому, тому назвати це недоліком ми також не можемо.

Дисплей

Дисплей досить непоганий, хоча основний акцент у ноутбуку зроблений не на нього. Тут встановлена IPS-матриця з роздільною здатністю Full HD та яскравістю 250 ніт, якої вистачає для комфортного використання. Кути огляду дисплея у Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming досить непогані, що типово для IPS-матриць.

Слід звернути також увагу на матове покриття дисплея, завдяки якому він не відблискує при прямому попаданні світла. Саме такий варіант найкраще підходить для ігор, оскільки під час гри в дисплеї не видно відображень та відблисків.

Дизайн та відчуття

Ноутбук не дуже важкий та достатньо компактний, враховуючи, що це ігрова модель з діагоналлю 15 дюймів – він важить трохи більше двох кілограмів, а товщина складає 2.4 сантиметра. Ноутбук легко відкривається одною рукою, причому його можна розкрити майже до горизонтального стану.

Втішила наявність шторки для веб-камери, що стане плюсом для багатьох користувачів, яких непокоять питання конфіденційності і які часто заклеюють веб-камеру. Корпус моделі виконаний з пластику з металевим напиленням, є красивий елемент з логотипом компанії Lenovo.

Клавіатура та трекпад

Нам особливо сподобалася клавіатура ноутбука, яка має короткий хід і завдяки цьому ідеально підходить для набору тексту. При цьому вона досить тиха та приємна, для багатьох плюсом стане наявність повноцінного нумпада. Для комфортної роботи є підсвітка незвичного синього кольору, є можливість вибору між двома рівнями яскравості при наборі.

Тачпад досить непоганий, його головною перевагою є розмір та хороший клік, який відчувається. Його цілком можна використовувати в не ігрових задачах, як аналог мишки, причому хочеться виділити його точність – сенсор справді безпомилково передає жести користувача.

Висновки

Як для бюджетного ігрового ноутбуку, Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming є досить цікавим варіантом. Менш ніж за 1000 доларів, покупець отримує новий процесор з пристойною продуктивністю, 16 ГБ ОЗУ, швидкий SSD-накопичувач і дискретне відео, що дозволяє запускати більшість ігор з графічними настройками не нижче середніх. Також варто відзначити лаконічний та стильний дизайн та ергономіку. На жаль, не обійшлося і без компромісів, а саме не найвища автономність, і відеокарта. В цілому ж це відмінний недорогий ноутбук для ресурсоємної офісної роботи, з періодичним геймінгом.

Аксесуари

Як ми вже згадували на початку, компанія Lenovo також надала нам на огляд навушники Lenovo Legion H300 Stereo Gaming Headset, мишку Legion M500 RGB Gaming Mouse та великий килимок Legion Gaming Cloth XL. Варто розібратися по порядку, які у цих аксесуарів є плюси, недоліки і чи заслуговують вони вашої уваги.

Навушники Lenovo Legion H300

Всі девайси тестувалися разом з ноутбуком, і в першу чергу хочеться розповісти про навушники. Модель Lenovo Legion H300 втішила об’ємним звучанням, красивим дизайном та довжиною проводу, яка складає 1.85 метра. Слід звернути увагу на те, що підключаються вони за допомогою двох роз’ємів 3.5 міліметра, тому підійдуть краще до стаціонарних комп’ютерів, ніж до ноутбуків. Ціна на навушники складає 1799 гривень.

Lenovo Legion M500 RGB Gaming Mouse

Lenovo Legion M500 RGB Gaming Mouse – це красива та точна ігрова мишка, але слід пам’ятати, що перед покупкою завжди краще спробувати, чи підходить вона вам по формі. Якщо підходить – можете сміливо брати, адже мишка справді чудово показує себе під час ігрового процесу завдяки сенсору з частотою оновлення 1000 Гц. Мишка коштує 1399 гривень.

Килимок Legion Gaming Cloth XL

Найбільш незвичним зі всіх аксесуарів виявився килимок Legion Gaming Cloth XL, і “XL” у назві недаремно, адже він справді дуже великий. Ширина складає 300 міліметрів, а довжина – 900 міліметрів. Килимок завдяки своїм розмірам справді дуже комфортний, втішило покриття по краях, завдяки якому килимок не буде швидко зношуватися.