Огляд бюджетника від Xiaomi – Redmi 9: характеристики, головні особливості та ціна

Redmi 9: величезна батарея, чіп NFC і всього 4 тисячі гривень

Redmi з року в рік презентує хороші доступні смартфони, які можна назвати найкращими за свою ціну – особливо це стосується ультрабюджетників. Буквально за 100-200 доларів користувач може отримати смартфон, який цілком комфортний у користуванні і може задовольнити більшість запитів, хоча, звісно, не має всіх найновіших флагманських фішок. Останнє, восьме покоління смартфонів Redmi вийшло справді вдалим, але від його моменту пройшло вже досить часу, щоб очікувати на оновлену версію.

І Redmi випустила оновлену версію, і тут є про що розповісти. Загалом цей смартфон можна назвати не те що кращим за Redmi, а й за Redmi Note 8, що вже дійсно цікаво.

Характеристики Redmi 9

  • Дисплей: IPS 6.53 дюймів FullHD+, захищений Corning Gorilla Glass 3
  • Чіпсет: MediaTek Helio G80
  • Оперативна пам’ять 3/4 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 32/64 ГБ
  • Камера: основна (13 МП головний сенсор, 8 МП ширококутний, 5 МП макро, 2 МП датчик аналізу глибини сцени), фронтальна 8 МП
  • Автономність: 5020 мАг, швидка зарядка 18W (в комплекті блок на 10W)
  • NFC: є в залежності від регіону
  • Стандарти підключення: Bluetooth 5.0, FM-радіо, USB-C, 2 SIM + microSD

Дисплей

Смартфон оснащений дисплеєм, характеристики якого повністю повторюють дисплей значно дорожчого Redmi Note 8 Pro, анонсованого вже понад півроку тому. Щоправда, тут не заявлена сертифікація TUV Theinland, на відміну від вищезгаданого Note 8 Pro.

Загалом це явно можна назвати вдалим покращенням у порівнянні з Redmi 8, який в цьому плані був явно гіршим. Діагональ виросла, але виросла й роздільна здатність – тепер тут FullHD+, а не HD+, і це справді важливе, можливо, навіть головне покращення.

Чіпсет

Раніше були чутки про те, що Redmi 9 буде працювати на чіпсеті Helio G70, але в результаті виявилось, що він отримав Helio G80, який можна назвати справді на голову вищим. Цього чіпсета вистачить для всіх сценаріїв, які можуть виникнути у користувача недорогого смартфона. Він, на жаль, недотягує до потужності Helio G90T, який використовується у вищезгаданому Redmi Note 8 Pro, але від нього ніхто цього й не вимагає.

Пам’ять

Смартфон отримав 3 ГБ оперативної пам’яті в стандартній версії та 32 ГБ внутрішньої. Є також версія 4/64 ГБ, і саме її варто купувати. Тут головна проблема в тому, що MIUI, особливо останніх версій, споживає дуже багато ресурсів, у тому числі й оперативної пам’яті, тому зараз чотири гігабайти – то необхідний мінімум. Три гігабайти – це в крайньому випадку, але загалом раджу не звертати на неї уваги.

В наш час 32 ГБ внутрішньої пам’яті також малувато, тому цей варіант виглядає так собі в цілому. Але цю проблему, на відміну від малого об’єму оперативної пам’ті, можна вирішити завдяки карті пам’яті microSD – на щастя, тут повноцінний слот 2 SIM + microSD.

Автономність

Redmi 9 отримав справді хороший акумулятор об’ємом 5020 мАг, чого вистачить навіть дуже активному користувачу на півтора дня активного використання, якщо не на два дні. В цьому плані минуле покоління також було непогане, оскільки саме в модельному ряду Redmi 8 вперше з’явились акумулятори об’ємом 5000 мАг.

А от що справді розчарувало – це швидка зарядка. Так, вона підтримується, її потужність – 18W, що непогано для такої ціни, але в комплекті йде зарядний блок потужністю лише 10W. Це справді неприємно, оскільки більшість користувачів не стануть купувати додатковий зарядний блок з підтримкою QC 4.0, а будуть використовувати комплектний, який явно недостатній для такого акумулятора. Тим не менше, якщо ви думаєте купити Redmi 9, раджу зразу замовити додатковий зарядний блок – повірте, воно того варте, оскільки смартфон буде заряджатися майже вдвічі швидше.

Камера Redmi 9

Redmi 9, безумовно, не можна назвати камерофоном, чи навіть найкращим камерофоном за свою ціну, але камера тут явно непогана. Він отримав основну квадрокамеру з головним сенсором на 13 МП, що явно непогано, оскільки зараз в смартфони з такою ціною люблять ставити модуль на 48 МП від Samsung, який часто показує себе гірше, ніж, для прикладу, модуль Sony IMX363 від Sony, який, здавалося, має показувати себе гірше, оскільки має роздільну здатність лише 13 МП.

Також є ширококутний сенсор на 8 МП, що справді добре, а також не особливо потрібні макро сенсор на 5 МП та датчик глибини сцени на 2 МП, Досить схожий набір ми бачили у минулорічному Redmi Note 8 Pro, суттєво відрізняється лише головний сенсор. Що цікаво, в них дуже схоже навіть оформлення основної камери, Redmi Note 9 від Note 8 Pro відрізняє лише виділене коло довкола цього модуля, яке чимось нагадує Redmi K30 Pro (на деяких ринках Poco X2).

Стандарти підключення

Тут Xiaomi нас знову не розчарували – все на місці: і джек 3.5 мм, і USB-C. Є підтримка Bluetooth 5.0, FM-радіо, і найважливіше – так, тут є NFC, якого всі так чекали. Варто зауважити, що цей модуль буде не у всіх регіонах, бо не всюди є підтримка оплати через Google Pay. Я думаю, що в Китаї та Індії його точно не буде, тому не варто замовляти Redmi 9 з Китаю, не переконавшись, що це глобальна версія для Європи і в ній є NFC. В Україні повинна офіційно продаватися саме версія з NFC.

Ціни та висновки

Redmi Note 9 вийшов справді збалансованим та цікавим смартфоном, і ціна в нього теж непогана. Молодша версія на 3/32 ГБ коштує 150 євро, а старша на 4/64 ГБ  – 180 євро, і саме таких цін варто очікувати в Україні. Я, звісно, раджу купувати саме старшу версію з причин, які я розписав у пункті про пам’ять. Смартфон буде доступним у трьох кольорах: зеленому, чорному та фіолетовому.


Не пропустіть