Компаніям, які першими запроваджують новітні технології, завжди доводиться набивати шишки, адже не завжди все йде гладко. Так було, наприклад, з першим гнучким смартфоном Samsung. Схожа ситуація і з першим ноутбуком з гнучким екраном від Lenovo – ThinkPad X1 Fold. Пристрій важко назвати ідеальним. Але, впевнений, прихильники високих технологій оцінять його переваги. І отримають задоволення від користування.
X1 Fold – це абсолютно новий досвід взаємодії з девайсом, який ми звикли називати ноутбуком. Тож, зрозуміло, що до нього доводиться звикати. Проте, можна припустити, що саме за такими пристроями майбутнє. І цілком можливо, що гаджети з гнучкими екранами назавжди змінять ринок ноутбуків та планшетів, поєднавши їх функції у невеличкому корпусі.
Характеристики Lenovo ThinkPad X1 Fold Gen 1 Black
- Екран: 13,3 дюйма, сенсорний, OLED, гнучкий;
- Процесор: Intel Core i5-L16G7;
- Оперативна пам’ять: 8 ГБ;
- Вбудована пам’ять: 512 ГБ;
- Операційна система: Windows 10 Pro;
- Порти та роз’єми: 2 USB Type-C2
- Інтерфейс підключення: Bluetooth1, Wi-Fi 6;
- Ємність батареї: 50 Вт*г;
- Автономність: до 8,5 годин;
- Вага:999 кг;
Дизайн та особливості
ThinkPad X1 Fold не назвеш мініатюрним. Він досить товстий та важить близько кілограма. Спершу це дещо збиває з пантелику, адже сприймаєш його як планшет. Але все встає на свої місця, коли згадуєш, що це все ж таки ноутбук, який, до речі, має в комплекті клавіатуру та стилус, що під’єднуються по Bluetooth.
Корпус X1 Fold, які і інші топові ThinkPad, зроблено з високоякісних стійких до ударів матеріалів. Тож за його безпеку хвилюватися не варто. Додатковий захист забезпечує чохол, який йде у комплекті з ноутом.
Але, безумовно, родзинкою X1 Fold – є гнучкий сенсорний OLED-екран. Якщо придивлятися, то у вимкненому стані видно місце складання екрану. Але сам механізм складання виглядає дуже надійно. І коли дисплей увімкнено, ви не побачити жодного «шва» на екрані.
Закінчивши роботу, можна скласти ноутбук, наче книжку. Bluetooth-клавіатура приєднується до корпусу за допомогою магнітів. Тож її не треба тягати окремо. На клавіатурі є місце і для стилуса. В цілому комплект має дуже компактний та продуманий вигляд.
Порти та безпека
Навряд чи хтось розраховує, що в такому пристрої буде багато різноманітних портів. ThinkPad X1 Fold пропонує два порти USB-C 3.2. Їх можна використовувати, у тому числі, для підключення додаткових екранів. А через адаптер є можливість підключити інтернет. До речі, адаптер до комплекту не входить. Його доведеться купувати окремо.
Зчитувача SD-карт теж немає. Але ноутбук підтримує Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.1, що дозволяє досить швидко передавати дані. Для переважної більшості задач цього вистачить з головою.
Клавіатура і тачпад
У комплекті з ноутбуком є невеличка клавіатура. Вона підключається за допомогою Bluetooth. Підсвічування клавіш немає. Зарядити її можна через один з портів USB.
За розміром клавіатура приблизно як половина X1 Fold. Чіпляється до ноутбука за допомогою магнітів. Через невеличкий розмір інженерам Lenovo довелося призначати багатьом клавішам по декілька функцій. До того ж хід самих клавіш дуже короткий. Вона створена для термінової не дуже об’ємної роботи. Наприклад, попрацювати з поштою. Чим зручніше користуватися тачпадом або екраном – вирішувати юзеру.
Для трекпоінта місця не знайшлося. Хоча, можливо, краще було б розмістити тут саме його замість тачпада.
А ось стилус добре відчувається у руці. Ним дуже зручно користуватися. Заряджається він так само, як і клавіатура – через USB.
Дисплей
Сенсорний екран з роздільною здатністю 2048×1536 пікселів справляє дуже гарне враження, що пояснюється головним чином дуже високою контрастністю панелі OLED. Однак поверхня надзвичайно відбиває світло, що для декого може стати проблемою.
В цілому екран справляє дуже позитивне враження. Він достатньо яскравий. Механізм згинання працює відмінно. Лишається тільки сподіватися, що він працюватиме дуже довго.
Продуктивність
ThinkPad X1 Fold, що був у нас на тесті, має 8 ГБ оперативної та 512 ГБ вбудованої пам’яті. Процесор – Intel Core i5-L16G7. Цього достатньо для практично всіх щоденних завдань. Ноутбук працює стабільно, без зависань.
Ноутбук працює тихо, хоча задля охолодження «заліза» тут встановлено вентилятор. Його можна почути лише іноді, коли він ненадовго вмикається під час запуску. Більшість часу, коли ноутбук увімкнений, вентилятор не працює.
Щоб вентилятор увімкнувся, треба серйозно навантажити машину. Але навіть тоді ви його почуєте лише у дуже тихому середовищі.
З нагріванням теж проблем немає. Його можна відчути з лівого боку, де знаходяться важливі компоненти ноутбука. Але воно далеке від критичного.
Динаміки
ThinkPad X1 Fold має два динамки – зверху та знизу лівого боку. Отже, якщо використовувати ноутбук у альбомній орієнтації, то один з динаміків перекривається. В цілому якість звуку хороша.
Проте окремого аудіо-порту немає. Тож доведеться використовувати бездротові навушники.
Батарея
X1 Fold оснащено батареєю ємністю 50 ват-годин. Автономність ноутбука дуже залежить від контенту, який ви споживаєте. Виробник заявляє, що акумулятора вистачає на 8,5 годин автономної роботи. Але якщо споживати контент, який потребує багато енергії – відео, яскраві фотографії – то батареї вистачить на 5-6 годин.
Висновки
ThinkPad X1 Fold – це пристрій майбутнього, який поєднує в собі планшет та ноутбук. Так, треба визнати, що технологія гнучких екранів поки що недосконала. Але вона вже працює на такому рівні, що нею приємно користуватися. «Швів» на екрані не видно, а сам дисплей достатньо яскравий та контрастний.
Щоб працювати на ньому, треба звикати до маленької клавіатури. Але це стосується всіх маленьких пристроїв. Ніхто не купує планшет, щоб працювати в Excel.
X1 Fold – один з піонерів гаджетів з гнучкими дисплеями. І, якщо вам хочеться отримати досвід роботи саме з таким ноутбуком, то, власне, у вас поки що немає іншого вибору. Адже конкуренти не пропонують нічого подібного.
Загалом це відмінний інноваційний пристрій, яким приємно користуватись і дуже приємно, що компанії наважуються на такі експеременти. Без сумніву ThinkPad X1 Fold – не універсалиньй пристрій, але свою аудиторію він точно знайде.