Короткий огляд бюджетного Realme X50m 5G: 120 Гц та 5G за 300 доларів

Компанія Realme, яка не так давно вийшла на український ринок, продовжує дивувати. До цього бренд показав нам нові моделі Realme 6 та Realme 6 Pro, які вже зараз продаються в Україні. Головною фішкою моделей стала частота оновлення 90 Гц, чого за ціною біля 250-ти доларів раніше неможливо були уявити, і ніхто досі не пропонує схожих рішень. Та про що говорити, якщо навіть Xiaomi у своїх Redmi Note 9 Pro/Pro Max не змогла показати таке ж співвідношення ціни до характеристик, як Realme.

Сьогодні компанія Realme презентувала новий субфлагманський смартфон Realme X50m 5G, який став третім у модельному ряду X50. Смартфон справді можна назвати ще вигіднішим, ніж вищезгадані Realme 6 та 6 Pro.

Характеристики

  • Дисплей: 6.57 дюймів, 2400 х 1080, IPS LCD, 120 Гц
  • Операційна система: Android 10 з Realme UI
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 765G
  • Оперативна пам’ять: 6 ГБ/ 8 ГБ LPDDR4X
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ UFS 2.1
  • Камера: основна – 48 МП + 8 МП + 2 МП + 2 МП; фронтальна – 16 МП + 2 МП
  • Автономність: 4200 мАг, Dart Charging 30W
  • Стандарти підключення: USB-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, 5G, NFC
  • Кольори: Голубий, Білий

Дисплей

Це можна назвати головною фішкою нового субфлагманського смартфона компанії Realme, оскільки частота ще вища, ніж у вищезгаданих Realme 6 та Realme 6 Pro. І справді, 120 Гц за 280$ – таке ми бачили лише у Poco X2, але він, на відміну від смартфонів Realme, не продається ніде, крім Індії та Китаю (в Китаї він доступний під назвою Redmi K30).

Роздільна здатність – FullHD+, але ніхто й не очікував, адже це би підняло ціну смартфона, та й для не флагманський Qualcomm Snapdragon 765G не зміг би впоратись з такою задачею. Тип матриці – IPS, що зроблено, знову ж таки, заради здешевлення смартфона. Особисто я не бачу в цьому ніякої проблеми, бо матриці в смартфонах Realme завжди якісні, незалежно від типу самих матриць.

Єдиний неприємний момент у цьому без перебільшень чудовому дисплеї – подвійна фронтальна камера, яка псує зовнішній вигляд, але це на мій суб’єктичний погляд. Жаль, що через непотрібний датчик глибини акуратний круглий виріз, який не кидається в очі, доводиться перетворювати у овальну смужку, яка вже відчутно кидається в очі.

Чіпсет

Realme X50m 5G працює на субфлагманському чіпсеті Snapdragon 765G, що, крім всього, ще й додає у смартфон підтримку роботи в мережах п’ятого покоління. Варто лише згадати, що такі чіпсети стоять у вдвічі дорожчих смартфонах, і питань більше не виникатиме.

Потужності цього чіпсета вистачить будь-кому для будь-яких задач, оскільки зараз мобільні чіпсети вже досягли того рівня, коли просто немає повсякденних задач, з якими вони не можуть впоратися.

Будь-які програми, ігри – все це під силу Snapdragon 765G, і єдине питання – чи зможе цей чіпсет показувати себе так само добре і з частотою 120 Гц. На моє глибоке переконання, у важких 3D-іграх – ні, але це й потрібно далеко не всім. Особисто мені цілком вистачає в будь-яких іграх на смартфоні й 60 стабільних кадрів, головне – це безперечена і стабільна плавність в інтерфейсі – це головне, і з цим у Realme, як показує практика, немає проблем.

Пам’ять

З цим у смартфона також не має жодних проблем – навіть у мінімальній версії ми отримуємо безкомпромісні 6 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті, чого абсолютно досить більшості користувачів. Старша версія така сама, крім двох додаткових ГБ оперативної пам’яті, але сенсу в них майже нема, оскільки навіть 6 ГБ цілком вистачає для комфортної роботи.

Пам’ять тут не найшвидша, але цілком адекватна для ціни смартфона – оперативна LPDDR4X та внутрішня UFS 2.1.

Автономність

Смартфон отримав дуже непоганий акумулятор – 4200 мАг, причому варто врахувати, що чіпсет не споживає так багато енергії, як флагманський Snapdragon 865, при цьому виконаний по такому техпроцесу 7 нм. Єдиною проблемою може стати висока частота оновлення дисплея, але навіть враховуючи її, смартфон має залізно працювати повний робочий день.

Навіть флагманський Realme X2 Pro, у якого трохи менша батарея, потужніший чіпсет, але нижча частота оновлення дисплея та більш енергоефективна OLED-матриця (тобто їх можна приблизно порівнювати) показує півтора дня роботи.

Крім того, новий Realme X50m 5G підтримує зарядку Dart Charging 30W, яка дозволяє зарядити його на 70% за 30 хвилин, тому цей пункт також безкомпромісний.

Стандарти підключення

З цим у смартфона все також в порядку, навіть більш ніж в порядку. Для зарядки використовується роз’єм USB-C, а от мініджека смартфон, на жаль, не отримав. Підтримується Bluetooth 5.0, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, GPS, і, найцікавіше – 5G з NFC, тобто субфлагман укомплектований по повній програмі.

Камера

Основна камера включає в себе головний сенсор на 48 МП, ультраширокий на 16 МП, макро сенсор на 2 МП і датчик глибини на 2 МП. Фронтальна камера – на 16 МП + 2 МП. На жаль, камера – не сильна сторона смартфонів Realme, але вони просто показують себе на рівні з конкурентами. Але зараз оцінювати камеру рано, треба дочекатись перших незалежних тестів.

Ціни

За версію 6/128 ГБ просять 282$, а за 8/128 ГБ – 324$.

Висновки

Смартфон вийшов майже ідеальним, він просто поза конкуренцією, і нічого кращого за цю ціну ви просто не знайдете. В старшій версії нема сенсу, бо ви просто переплатите 42$ за два непотрібні гігабайти оперативної пам’яті, а от молодша – просто безкомпромісна.