Новий вірус відправляє особисті дані в даркнет

У небезпеці не тільки користувачі Android

Вірус, створений для смартфонів Android, називається CallerSpy і поширюється за допомогою APK-файлів через неофіційні магазини додатків. Проте є гарні новини: додатків, заражених CallerSpy, немає в Google Play Market. Загалом вони широко поширені на піратських сайтах. Такі додатки замасковані під корисні утиліти або поштові програми. Вони також можуть з’являтися на фішингових сторінках, замаскованих під сайти Google.

CallerSpy потайки робить скріншоти сторінок, на яких користувач вводить якусь конфіденційну інформацію, а потім відправляє їх зловмисникам. Хакерів цікавлять особисті дані, листування, а також номери і термін дії банківських карт. Зібрана інформація систематизується і виставляється на продаж в даркнет.

Японська компанія-розробник програмного забезпечення для кібербезпеки TrendMicro вважає, що CallerSpy може атакувати користувачів iOS, macOS і Windows. Про це свідчить той факт, що на фішингових сторінках є посилання на додатки для операційних систем Apple і Microsoft.

Аби захиститися від CallerSpy (та й в принципі від інших вірусів) достатньо не завантажувати додатки з сумнівних сайтів, а встановлювати їх тільки в офіційному магазині контенту.


Джерело Gizchina

Не пропустіть