Новий супутник NАSА сфотографував Землю з космосу

Наприкінці вересня цього року NАSА та Геологічна служба США (USGS) запустили найновіший супутник із серії Landsat під назвою Landsat 9. Супутники серії Landsat експлуатуються вже майже п’ять десятиліть, вони використовуються для того, щоб краще зрозуміти, як зміна клімату впливає на нашу планету.

Супутник Landsat 9 вже передав перші зображення Землі, знімки було зроблено 31 жовтня. Вони надали NАSА та USGS важливі дані про ландшафти та берегові лінії планети, видимі з космосу.

НАSА заявляє, що продовжить роботу з Геологічною службою США над зміцненням та покращенням доступу до даних Landsat для осіб, які приймають рішення у США та в усьому світі. Обидві організації сподіваються, що зображення, отримані з супутника, допоможуть особам, які приймають рішення, усвідомлювати кліматичну кризу, керувати методами ведення сільського господарства, зберігати природні ресурси і більш ефективно реагувати на стихійні лиха.

На фотографії потрапили Детройт, штат Мічиган, і озеро Сент-Клер. На зображеннях також показано міста та пляжі вздовж узбережжя Флориди, а також округ Навахо, штат Арізона.

NАSА заявляє, що ці дані допомагають контролювати стан сільськогосподарських культур та керувати поливною водою. На нових зображеннях також видно дані про зміну ландшафту в Гімалаях у високогірній Азії та на узбережжі північної Австралії.

NASА заявляє, що Landsat 9 дуже схожий на Landsat 8, який знаходиться на орбіті з 2013 року. Однак новий супутник має кілька покращень, у тому числі можливість надсилати дані з вищою роздільною здатністю на Землю для вивчення. Завдяки покращеній радіометричній роздільній здатності супутник може виявляти більш тонкі відмінності в ландшафті в порівнянні зі старими супутниками, особливо над водою або густими лісами.

Landsat 9 може розрізняти більше 16 000 відтінків кольору із заданою довжиною хвилі. Для порівняння, Landsat 7 може виявляти лише 256 відтінків. Керівник проекту Landsat 9 зазначає, що нові зображення виглядають фантастично.

На борту супутника є пара датчиків, у тому числі Operational Land Imager 2, що використовується для виявлення видимого, ближнього і короткохвильового інфрачервоного світла в дев’яти довжинах хвиль. Другий – це Thermal Infrared Sensor 2, призначений для виявлення теплового випромінювання на двох довжинах хвиль і використовуваний для вимірювання температури поверхні землі та будь-яких температурних змін.

Очікується, що два супутники Landsat 9 і Landsat 8 будуть збирати близько 1500 зображень поверхні планети щодня і охоплюватимуть всю земну кулю кожні вісім днів.


Джерело Slashgear

Не пропустіть