Україна може отримати новий, ще потужніший «Байрактар» із двигунами власного виробництва

Akinci здатний атакувати наземні, надводні і повітряні цілі.

Турецький виробник безпілотників «Байкар» випробував новий БПЛА Akinci На ньому встановлені українські двигуни української компанії «Івченко-Прогрес». Про це повідомляє Eurasian Times.

Новий безпілотник значно більший за відомі “Байрактари” та важить 5,5 тонн, здатний підніматися на висоту понад 12 км і несе 1350 кг озброєнь. У рамках випробувань Akinci успішно вразив морську ціль в поганих погодних умовах, що стало ще одним досягненням турецької компанії безпілотників Baykar після приголомшливого успіху її безпілотників TB2 Bayraktar в Україні проти російських військових.

Під час випробувань Bayraktar TB2 здійснив лазерне позначення цілі, після чого Акінчі скинув бомбу MK-82 з висоти 20 000 футів (6 км) на плаваючу ціль. Звіти свідчать про те, що погодні умови були несприятливими для лазерного пошуку, але Akinci вдалося успішно завершити випробування.

Безпілотник Akinci може бути оснащений різним корисним навантаженням, таким як розумні боєприпаси з лазерним наведенням, ракети та засоби ураження великої дальності. У квітні 2021 року він завершив своє перше випробування на стрільбу, під час якого стріляв розумними мікробоєприпасами з лазерним наведенням MAM-T (варіант великого радіусу дії), MAM-C (термобаричний варіант) і MAM-L (високовибуховий варіант).

Akinci здатний атакувати як наземні, так і повітряні цілі. Україна імовірно отримає цей безпілотник першою, за нею у списку покупців стоять Пакистан та Азербайджан, зазначає видання.


Джерело eurasiantimes.com

Не пропустіть