Новостворенні Сили безпілотних систем України представили загадковий дрон-камікадзе

Україна нещодавно продемонструвала новий тип одноразового ударного дрона, більш відомого як дрон-камікадзе. Це сталося під час презентації новостворених Сил безпілотних систем – нової окремої гілки Збройних Сил України.

У промоційному відео показано ангар, заповнений різноманітними дроновими системами, серед яких і новий дрон-камікадзе з дельтаподібним крилом. Цей дрон, розроблений українськими фахівцями, нагадує іранські одноразові ударні дрони серії Shahed, але є повністю вітчизняною розробкою.

Поки що детальна інформація про новий дрон відсутня, але вже зрозуміло, що він став помітним доповненням до арсеналу Збройних Сил України.

Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський наголосив на здоровій конкуренції серед виробників дронів в Україні. Він також натякнув на можливість майбутньої стандартизації дронів.

“Кількість виробників означає здорову, нормальну конкуренцію. Як користувачі цього продукту, ми зацікавлені в тому, щоб мати більше виробників і більше продуктів на вибір, щоб краще розуміти і застосовувати найкращі варіанти,” – зазначив Сухаревський під час пресконференції в Києві. Він відповідав на запитання про необхідність стандартизації різних типів дронів, що виготовляються в Україні.

За даними Міністерства оборони, вже укладені контракти та здійснюються закупівлі продукції у понад 125 виробників. Така диверсифікація дозволяє Збройним Силам України обирати найефективніші інструменти для своїх операційних потреб.

Джерело Defence Blog

Не пропустіть