Нова ППО IRIS-T зможе захистити ціле місто в Україні. Технічні особливості

Найближчими днями Україна отримає високотехнологічну німецьку систему протиповітряної оборони IRIS-T. Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник. Варість одної одиниці складає понад 170 мільйонів євро, що дуже багато навіть для німецької економіки. Разом з тим, цієї системи ППО наразі немає навіть у самій Німеччині.

Це найсучасніший комплекс, який існує в світі. Лише одна така установка може захистити ціле місто від попадання ворожих ракет, каже канцлер Німеччини Олаф Шольц. Проте українським захисникам ще потрібно навчитися працювати з IRIS-T.

Технічні особливості IRIS-T:

ППО IRIS-T є зенітно-ракетним комплексом середньго радіусу дії. Система створена для ліквідації крилатих ракет, безпілотників, вертольотів та літаків противника.

IRIS-T використовує ракети типу “повітря-повітря” малої дальності для наземного використання. Вони вважаються найсучаснішими через маневреність, швидкість та точність. Кожен снаряд має потужний двигун, який розвиває швидкість 3,7 тисячі кілометрів за годину.

Комплексом можна керувати завдяки програмному забезпеченню  IBMS-FC від компанії Airbus. Також ракетний комплекс оснащений радіолокаційною станцією  TRML-4D з оглядом на 250 км і станцією радіотехнічної розвідки.