Nissan перетворила популярний електрокар в пересувну електростанцію

Багато сучасних електромобілів мають ємні акумулятори з відмінною автономністю. Інженери Nissan вирішили використовувати цю якість для створення концепту машини екстреної допомоги, здатної забезпечити живленням рятувальну техніку, медичні обладнання і навіть звичайний будинок.

Re-Leaf стане першим електромобілем, створеним в рамках нової концепції японського автовиробника. Заснований на базі популярного електрокара Leaf прототип отримає захищені від води розетки з легким доступом і напругою від 110 до 230 вольт. У його завдання входить подача енергії техніці в зоні екстрених ситуацій, пов’язаних з погодними чи будь-якими іншими катастрофами. Повідомляється, що заряду акумуляторів електромобіля вистачить для розбору завалів і надання екстреної допомоги. Наприклад, для роботи електричного відбійного молотка або вентиляції легенів в машині інтенсивної терапії. Повністю заряджений Re-Leaf здатний при необхідності забезпечити електичним струмом сім’ю протягом приблизно шести днів.

«Ми постійно вивчаємо способи, що дозволяють електромобілям поліпшити наше життя. Такі концепції, як Re-Leaf, показують можливе застосування електромобілів для допомоги постраждалим від стихійних лих», – повідомляють представники Nissan.

На відміну від серійного варіанту, Re-Leaf отримав значні модифікації. Так, завдяки підвищеному кліренсу він може переміщатися по дорогах, покритим уламками і сміттям. Також Re-Leaf має додатковий захист підлоги і більш широкі колеса. У багажнику є висувний стіл і багато вільного простору на задніх сидіннях. Точних термінів надходження подібного автомобіля в парки екстрених служб немає. Проте переобладнані Nissan Leaf виконують схожу місію в Японії ще з 2011 року.

Не пропустіть