Невразливий, точний, маневрений: чому танки Leopard 2 необхідні Україні

Багато експертів вважають найкращими танками у світі німецькі Leopard і стверджують, що їхня поява на полі бою може переломити перебіг війни в Україні. Leopard 2 (“Леопард 2”) — основний танк Європи і блоку НАТО. Він був створений за часів холодної війни як суперник радянського Т-90. Питання передавання німецьких танків Україні активно обговорюється останнім часом, повідомляє FREEДОМ.

Українська армія свою територію від російських загарбників захищає за допомогою радянських танків, що були в наявності. Також їх передають Україні країни-союзники. Але військовослужбовці зізнаються, що вигравати війну зручніше сучасною технікою.

“Зараз зброя більш сучасна. Вона технологічна, точніша, ніж була тоді”, — каже воїн.

Одне з найбільш очікуваних постачань для України — танки Leopard 2. Серійно виготовляти їх стала німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann 1979 року. Основними перевагами цього танка на полі бою стали вогнева міць 120-міліметрової гармати, гарний рівень захисту, висока мобільність та електронна система управління вогнем.

“Танк НАТОвського зразка Leopard 2, Abrams, Challenger мають вбудовану систему GPS-навігації. Тобто, там, де він зупинився, він точно знає своє місце розташування. І з цього місця, маючи координати цілі, він може точно першим пострілом вразити ці цілі. Це велика перевага”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Володимир.

До 2022 року кількість випущених Leopard 2 перевищила 3,5 тисячі одиниць. Вони взяті на озброєння в Німеччині, Норвегії, Нідерландах, Австрії, Туреччині, Польщі, Іспанії, Португалії, Сінгапурі, Данії, Чилі, Греції, Канаді та Фінляндії.

Ці машини вважаються одними з найкращих бойових танків і за показниками виживання екіпажу, чим кардинально відрізняються від численних типів радянських машин. Для України життя військовослужбовців — у пріоритеті.

“Насамперед, ми розраховуємо на наші екіпажі, і захист екіпажу — наш пріоритет. Техніку можна замінити, а екіпаж замінити вкрай складно. У радянській техніці екіпаж розміщений під бойовим комплектом, тобто влучання в танк — це майже на 100% смерть для екіпажу”, — пояснює військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Leopard 2 здатний вести ефективний вогонь на дальності до 5 км під час руху бездоріжжям.

“Яка стратегія була у Радянського Союзу — масовий танковий удар. Танки в лінію, по полю, вперед-вперед, ближня дистанція. Зараз такого немає, зараз так не воюють, щоб танки вишикувалися в одну лінію і одним фронтом атакували”, — зазначає український захисник.

Також німецькі залізні кішки простіші в обслуговуванні. Замінити двигун у польових умовах у “Леопарді” можна за 15 хвилин, а щоб зробити це, наприклад, у Т-90 знадобиться 6 годин.

“Коли дуже сильний мороз, машина дуже сильно починає охолоджуватися. Потрібно запускати котел підігрівача. Котел підігрівача в такий мороз, щоб він набрав певну температуру, до 80-90 градусів, і масло хоча б прогрілося до 60, і для полегшеного пуску двигуна її треба буде гріти хвилин 15-20”, — каже військовослужбовець ЗСУ Максим.

Танки західного зразка необхідні для нарощування потенціалу ЗСУ, пробиття оборони російської армії та реалізації контрнаступу. Зараз метою є зібрати танкову бригаду з “Леопардів”. Це близько 100 одиниць.


Не пропустіть