Названо найпопулярніші види інтернет-шахрайств в Україні

Як ми вже неодноразово повідомляли, шахраї та зловмисники все частіше переходять в інтернет, оскільки там набагато легше та простіше знайти потенційну жертву. Крім цього, українці занадто довірливо відносяться до всіх, хто пропонує їм якісь певні послуги, особливо якщо це стосується шахраїв, які представляються банківськими працівниками. Якби не було, але в Україні поширені не тільки такі шахрайства, а ще й інші. Зараз же буде названо найпопулярніші види інтернет-шахрайств в Україні, на які українці дуже добре “ведуться”.

1. Прийом на віддалену роботу

На сайтах для пошуку роботи часто можна зустріти просто неймовірно привабливі умови праці, та ще й необхідно працювати віддалено, та ще й з неповними робочим графіком і за це будуть виплачувати солідну суму. Насправді, шахраї часто таким чином заманюють своїх жертв, обіцяючи все найкраще, але з деякими умовами, в яких зазвичай є приховані їхні мотиви. В більшості випадків, вони просять здійснити невелику оплату за роботу із вашим оформленням або ж підтвердженням вашої особистості. Як ви зрозуміли, більше ви не побачите ні своїх грошей, ні ідеальної роботи.

2. Телефонні шахрайства

Напевно один з найпопулярніших методів шахраїв, за допомогою якого вони виманюють конфіденційну інформацію в своїх жертв, для отримання доступу до онлайн-банку та переказу коштів жертв на свої особисті рахунку через третіх осіб. Найчастіше шахраї телефонують і представляються співробітниками служби безпеки банку (найчастіше ПриватБанку) і вимагають від жертв повідомити секретні коди, отримані в смс.

3. Фішингові сайти

Цей метод схожий до попереднього, оскільки суть в нього та сама – отримати повні реквізити банківської карти і в подальшому або виготовити дублікат цієї карти, або ж заволодіти коштами на ній, і в крайньому випадку продати отриману інформацію на чорному ринку.
Зазвичай, фішингові сайти виглядають як відомі інтернет-магазини, або ж інші сервіси, де необхідно вводити свої особисті дані та здійснювати оплату за допомогою банківської карти.

4. Заражені додатки на смартфонах

Також часті випадки, що зловмисники отримували доступ до банківських рахунків, соціальних мереж, месенджерів, електронної пошти і тому подібного саме за допомогою заражених додатків – троянів, які записували та копіювали все те, що ви набирали на смартфоні і передавали своїм розробникам.
Ми назвали тільки найпопулярніші способи шахраїв, які допомагають їм отримувати велику кількість конфіденційної інформації, щоб обманювати та обкрадати українців.