Автори перерахували 6 аргументів на користь видалення WhatsApp зі смартфона.
- Глюки додатки, які майже не виправляються оновленнями . Пов’язано це також з тим, що користувачам важко знайти настройки збереження контенту. А за замовчуванням всі дані зберігаються в пам’яті телефону.
- Безпека листування . У минулому році експерти виявили декілька вразливостей. Так, кіберісследователь Атул Джаярам виявив помилку в коді, за допомогою якої хакери могли отримати доступ до смартфонів, а журналіст Джордан Уілдон повідомив, що через пошуковик Google легко знайти посилання на закриті чати.
- Розшифровка повідомлень . Підозрілі повідомлення вивчають не працівники Facebook, як вважалося раніше, а співробітники якоїсь іншої компанії. При цьому для отримання доступу до написаного для цього повідомлення відключається система безпеки (наскрізне шифрування).
- Збір персональних даних . Автори попереджають, що відразу після завантаження Facebook або WhatsApp ці додатки отримують доступ до великої кількості інформації. Це номер телефону, СМС, записи телефонної книги, фотографії, місце розташування, дані мережі та пристрої.
- Можливість злому . Про це говорили Павло Дуров і Ілон Маск. А Джефф Безос сам піддався такій атаці в січні 2020 року через те, що повідомлення, що містить вірус, не було відфільтровано системами безпеки WhatsApp.
- Можливість встановити шпигунське ПЗ в додатку . Журналісти порівнюють це з одним з епізодів серіалу “Картковий будиночок”, де герої шпигують за іншими за допомогою спеціальної програми. І щось подібне вже траплялося з WhatsApp. У 2019 зловмисники скористалися вразливістю WhatApp і отримали доступ до смартфонам декількох тисяч користувачів.