Названа нова небезпека, яку несе в собі смартфон

У 89% випадків люди беруть телефон в руки просто так, рефлекторно, а не тому що їм прийшли повідомлення. Про це написало BBC News з посиланням на дослідження вчених з Лондонської школи економіки і політичних наук.

Дослідниками було проведено експеримент, в якому взяли участь 37 осіб з Великобританії, Німеччини та Франції. Більшість з них – чоловіки, середній вік яких склав 25 років. Три дні поспіль вони носили на одязі невеликі камери і записували всі свої дії. Таким чином, вченими було отримано понад двісті годин відео від першої особи, на яких було зафіксовано 1130 взаємодій зі смартфонами.

В середньому добровольці користувалися смартфоном 64 секунди за один раз, в половині випадків – 23 секунди або менше. Найбільш популярними діями були названі перевірка WhatsApp (22% взаємодій), перевірка повідомлень або перегляд часу на екрані блокування (17%), перегляд стрічки Instagram (16%) і Facebook (13%). Найрідше люди користувалися електронною поштою (6%) і відповідали на дзвінки (1%). Середня перерва між сесіями в смартфоні склала трохи менше п’яти хвилин – 291 секунду.

Відзначається, що у експерименту було обмеження: учасники мали право вимкнути камеру в будь-який момент або видалити частину відео, керуючись правом на таємницю особистого життя, тому факт того, скільки взаємодій зі смартфоном залишилося за кадром, невідомо.

За результатами дослідження вчені прийшли до висновку, що люди беруть в руки смартфон рефлекторно, схоже на залежність від сигарет. “Мабуть, це відбувається майже автоматично, так само, як курець бере нову сигарету”, – наголошується в дослідженні. Деякі добровольці зізналися, що навіть не помічали, як взаємодіяли з гаджетом. “Це серйозна проблема, особливо для дітей. Ми не усвідомлюємо повністю, як сильно ці пристрої змінюють наш спосіб життя”, – вважає один з авторів роботи Сааді Лахлу. Він також зазначає, що людям необхідно навчитися контролювати себе за допомогою хитрощів: “Ми можемо чинити, як ковбої зі своєю зброєю, коли вони заходили в бари: залишати його при вході. У нашому випадку, просто вимикати гаджет”.


Не пропустіть