Названа найнедооціненіша функція будь-якого смартфона 2020 року

Камера вашого смартфона, час автономної роботи і яскравість екрану залежать не тільки від датчиків, батареї і пікселів

Задумайтесь, яка частина вашого смартфона вам подобається найбільше? Мабуть, це величезний якісний дисплей, на якому приємно грати в ігри або дивитися YouTube. Можливо, надякісні камери, що роблять вражаючої якості фотознімки. Інші назвуть ємну батарею, здатну тримати майже дві доби. Однак всі ці можливості вашої трубки управляються одним маленьким чіпом, розміром з ніготь, на який майже ніхто не звертає увагу, а дарма. Йдеться про процесор, а точніше про SoC (система на чіпі) – він не такий привабливий, працює непомітно для користувача, але він лежить в основі самого смартфона. Його не видно, тому користувачі навіть не замислюються про його важливість.

Саме цей набір мікросхем дозволяє швидко відкривати ваші програми, грати в ігри, обробляти приголомшливі фотознімки. Без нього ви не зможете безпечно зберігати інформацію про вашу кредитну картку, або цифрові водійські права в додатку “Дія”, або розблокувати телефон обличчям.

Якщо ви цінуєте свій телефон, важливо розуміти все, що чіпсет робить для реалізації ваших улюблених функцій. Ці чіпи включають нещодавно анонсовані Qualcomm Snapdragon 865 і 765, які працюватимуть на смартфонах Android 2020 року, Аpple A13 Bionic для iPhone, Samsung Exynos 990 і процесор Huawei 5G HiSilicon Kirin 990.

Що контролює процесор смартфона?

Мобільний чіпсет містить зв’язку з декількох процесорів в одному пристрої. Це дуже схоже на материнську плату комп’ютера, але в мініатюрі. У ньому є область, в якій розміщені обчислювальний процесор, графічний процесор для обробки графіки, процесор штучного інтелекту і місце для зберігання даних з контролером. Є стільниковий модуль, співпроцесор обробки зображень, який поліпшує фотографії та відео, і спеціальний блок для голосового управління.

Ось деякі функції, які стануть можливими в смартфонах 2020 року завдяки недооціненій роботі мобільного процесора:

  • Надзвичайно велика швидкість завантаження в мережах 5G;
  • Швидкість обчислень на 25% вище, ніж 2019 року;
  • Триваліший час автономної роботи за рахунок поліпшеної енергоефективності;
  • Підтримка фотокамер до 200 мегапікселів;
  • Частота оновлення екрану 120 Гц для надплавної прокрутки, анімації та ігрового процесу;
  • Набагато швидша графіка для конференц-зв’язку в мережах 5G і обробки потокових ігор в реальному часі;
  • Швидша обробка штучного інтелекту, яка може використовуватися для голосових помічників і автоматичного налаштування сцен камери;
  • Підтримка Wi-Fi 6 для швидшого інтернету.

Не пропустіть