Напевно кожен, хто хоча б раз бачив у своєму житті ноутбук звертав увагу на те, що на його мережевому проводі є якийсь дивний циліндр. Такі циліндри є і на інших проводах побутової техніки. Цілком очевидно, що річ це не марна, однак, що це таке насправді і для чого воно взагалі потрібно.
Загадковий циліндр на дроті – це феритовий фільтр. Найчастіше такі невеликі пристосування можна побачити на проводах класу HDMI, DVI, USB. Зустрічаються вони і на інших кабелях, проте значно рідше. Як вже можна було здогадатися з назви, даний циліндр заповнений речовиною під назвою феррит, оксидом заліза Fe2O3, який з’єднується з оксидами інших металів. Дана речовина є одним з найбільш поширених оксидів і знаходить широке застосування в електроніці та радіотехніці з моменту становлення даних галузей.
Цікавий факт: ферит поєднує в собі високу магнітну сприйнятливість і діелектричні властивості. Саме це робить його таким особливим, серед багатьох інших подібних оксидів. Залежно від речовини, з яким з’єднується оксид заліза, ферити підрозділяються на безліч підвидів.
Навіщо ж циліндр з ферритом потрібен на дроті? Все дуже просто. Він є фільтром, який не допускає створення і передачі перешкод разом з електромагнітним сигналом. Коштують такі фільтри сущі копійки і в разі необхідності можуть бути встановлені людиною що розбирається в радіоелектроніці на будь-який кабель. Потрібно це в тих випадках, якщо при роботі конкретного пристрою спостерігаються які-небудь проблеми з передачею сигналу.