NASA про політ на Місяць: не раніше 2025 року

Люди все ж таки не повернуться на Місяць у 2024 році. NASA скоректувало плани програми Artemis, і тепер висадка астронавтів на наш природний супутник відбудеться не раніше 2025 року.

Про це розповів адміністратор управління Білл Нельсон (Bill Nelson):

Ми задоволені тим, що Суд з федеральних претензій США провів ретельну оцінку процесу вибору NASA постачальника системи приземлення (HLS), і ми вже відновили переговори зі SpaceX. Зрозуміло, що ми всі прагнемо повернутися до спільної роботи та встановити нові терміни для наших початкових місячних демонстраційних місій.

Якнайшвидше і безпечніше повернутися на Місяць — пріоритетне завдання агентства. Проте з урахуванням нещодавнього судового процесу та інших факторів перша висадка людини на Місяць у рамках програми Artemis, ймовірно, відбудеться не раніше 2025 року.

Тобто точних термінів Нельсон не вказав. З одного боку, його формулювання залишає надії на збереження старого плану висадки у 2024 році, з іншого — не дає гарантій на це навіть у 2025 році. Як мінімум NASA говорить про те, що перший пілотований політ космічного корабля Orion має відбутися не пізніше травня 2024 року. Але це буде політ довкола Місяця без посадки.

В даному випадку проблемою NASA називає судовий позов з боку Blue Origin, який був поданий через те, що управління обрало SpaceX як партнер для створення посадкового модуля місії Artemis. Крім того, масштаби проекту зросли, що призвело до збою в ланцюжку постачання, а ще були проблеми з відсутністю фінансування.

Що цікаво, про скафандри NASA поки що нічого не говорить. Нагадаємо, нещодавно управління офіційно заявило, що відмовляється від розробки власних скафандрів нового покоління після 14 років роботи та готове купувати їх у сторонніх компаній. Однак поки що, зважаючи на все, ніхто офіційно не відгукнувся на цю пропозицію, і питання зі скафандрами для місії залишається відкритим.


Джерело Nasa

Не пропустіть