Американське космічне агентство NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору) і Європейське космічне агентство (European Space Agency або просто ESA) збираються обговорити можливість спільної роботи над технологіями захисту Землі від загрози зіткнення з астероїдами.
Як повідомляє портал Engadget, перша зустріч з даного питання відбудеться 11-13 вересня в Римі на міжнародному семінарі AIDA (Asteroid Impact Deflection Assessment), де будуть підніматися питання про можливість відхилення орбіт малих астероїдів шляхом зіткнення з ними космічних апаратів.
На даний момент астероїдна загроза – одна з найсерйозніших космічних загроз для Землі. За даними NASA, в Сонячній системі знаходиться більше 2 тисяч астероїдів, потенційно небезпечних для нашої планети.
Американське космічне агентство влітку 2021 року планує запустити місію DART (Double Asteroid Impact Test). Її метою стане відхилення орбіти астероїда Дідім (Didymos) за допомогою зіткнення з ним космічного апарату, що летить на швидкості близько 24 тисяч кілометрів на годину.
ESA ж хоче використовувати свій супутник LICIACube, щоб відобразити момент зіткнення. Після цього Європейське космічне агентство планує запустити до Дідіму апарат Hera, щоб вивчити ударний кратер, масу астрономічного об’єкта і його траєкторію. Якщо все піде, як задумано, то Hera покине Землю в 2024 році, а до місця призначення добереться до 2026 року.
Звичайно, між цим тестом і справжньою загрозою лежить велика прірва. Астероїд Дідім досить маленький і повільний. Майбутній системі захисту, можливо, доведеться відхиляти від Землі набагато більші і швидші астероїди. Проте це важливий крок на шляху до створення належної оборонної системи для нашої планети.