Найголовніші зміни в MacOS Ventura

В MacOS Ventura презентували багато змін. Давайте дізнаємось про найважливіші із них.

Stage Manager

Це перша функція, яка впадає в очі при включенні ноутбуків з невеликими екранами. Stage Manager працює як зручний компонувальник відкритих вікон. Запустити його легко: відкрити “Пункт керування” і знайти потрібний перемикач.

Функція дозволяє перемішувати поточні та інші програми, при цьому файли на робочому вікні ховаються для зручності при перемиканні вікон. А весь безлад на екрані комп’ютера перетворюється на акуратно складені колонки.

Варто сказати, що Stage Manager працює лише для відкритих вікон, а не для програм.

Автоматичні субтитри

Звук із будь-якої програми можна онлайн перевести на субтитри. Це дуже зручно для відеоконференцій та людям з порушенням слуху. Поки що доступна лише англійська мова.

Нові програми

Вперше в macOS додали додаток “Годинник” з функціоналом, як на iPad. Також додано програму “Погода” з хорошим набором функцій.

Авторизація без пароля

Функція Apple Passkey дозволить заходити на сайти без паролів, а з допомогою сканування обличчя або відбитка пальця. Коли треба зайти на сайт, програму чи в обліковий запис, система направляє запит на автенфікацію, потім просить вас скористатися біометрією.

Загальні фото у iCloud

У межах спільного доступу створюється загальна медіатека  iCloud, доступ до якої отримають усі, кому ви дозволите.Не пропустіть