Жителі багатьох великих міст підтвердять, що гучні звуки машин і мотоциклів доставляють великий дискомфорт. Особливо вночі. Парижани також зіткнулися з цією проблемою, тому вони планують встановити на дорогах обладнання, яке допоможе відновити порядок.
Мова йде про радари, які будуть кріпитися на ліхтарні стовпи. Вони будуть вимірювати рівень шуму, одночасно точно визначаючи місцезнаходження транспортних засобів, що створюють ці незручності. Видання Reuters заявляє, що пристрої передбачається підключити до камер дорожнього спостереження, щоб розробити систему штрафів.
Шумові радари вже встановлюються в Вільнев-ле-Руа (село на південному сході Парижа) і зовсім скоро будуть включені. Розробники пристрою – компанія Bruitparif – оснастили конструкцію чотирма мікрофонами, кожен з яких може вимірювати шум і ідентифікувати його джерело.
У Франції вже давно діють закони, що регулюють рух гучних транспортних засобів, але лише деякі водії були спіймані. Нові пристрої на дорогах значно полегшать процес покарання. Законопроект, який, як очікується, буде прийнятий восени цього року, дозволить місцевій владі експериментувати з системами штрафів гонщиків, які перевищують межі шуму.
«Ми нічого не маємо проти спорткарів Ferrari і мотоциклів Harley Davidson, але їх власники іноді люблять демонструвати всю міць свого транспорту, і це заважає жителям», – заявляють чиновники. За словами директора Bruitparif Фанні Мітліцкі, близько 40 пристроїв будуть встановлені протягом кількох місяців біля жвавих барів в паризьких розважальних зонах, а ще 17 – на великих будівельних майданчиках.
У той же час Європейський союз вимагає від виробників електрокарів зробити їх більш гучними. Проблема полягає в тому, що такий транспорт рухається майже безшумно на низькій швидкості, через що велосипедисти, пішоходи і люди з проблемами зору практично не помічають його наближення. Щоб зробити свої дороги безпечнішими, ЄС заявляє, що електричні транспортні засоби повинні видавати шум навіть на швидкості до 20 км/год. Гучність видаваного шуму повинна становити не менше 56 децибел. Це не дуже багато – можна порівняти зі звуками кондиціонера або холодильника, але досить, щоб попередити про наближення автомобіля.
Деякі електрокари, наприклад, Nissan Leaf, вже мають технологію створення шуму, хоча у водіїв є можливість відключити її. Новий закон Європейського союзу забороняє автовиробникам давати водіям можливість деактивації шуму. Аналогічний закон буде введений і в США. Національне управління безпеки дорожнього руху (NHTSA) вимагає, щоб всі електричні та гібридні транспортні засоби видавали звук при русі зі швидкістю до 30 км/год. Спочатку закон повинен був вступити в силу до кінця цього року, але був перенесений на вересень 2020.