На Google подали до суду через стеження за користувачами Android

За законами штату Арізона Google можуть оштрафувати у  розмірі 10 000 доларів за кожне порушення

Генеральний прокурор Арізони Марк Брнович подав до суду на Google. Він звинувачує компанію у незаконному стеженні за місцем розташування користувачів Android без їхньої згоди навіть у ситуаціях, коли функція відстеження була вимкнена вручну.

У позові стверджується, що Google продовжувала відстежувати місце розташування у фоновому режимі для певних функцій, таких як прогноз погоди і веб-пошук, а також під час використання браузера Chrome, навіть після того, як користувач відключив відстеження місця розташування у додатку. Також повідомляється, що Google припиняє таємно збирати дані про місцезнаходження тільки в разі, якщо користувач поглибиться в системні налаштування Android і відключить відстеження на системному рівні.

У минулому Google вже стикалася з подібними звинуваченнями з приводу відстежування місцезнаходження користувачів Android. Протягом багатьох років компанія реагувала на проблеми з конфіденційністю, впроваджуючи різні запобіжні заходи, такі як спрощення автоматичного видалення даних про місцезнаходження і запобігання несанкціонованого доступу сторонніх додатків, які роблять це без згоди. Незважаючи на це, налаштування залишаються складними і вводять в оману пересічних користувачів.

Брнович просить суд зобов’язати Google виплатити прибуток, який вона, можливо, отримала від монетизації цих даних через рекламу. Повідомляється, що за законами штату Арізона Google можуть оштрафувати у  розмірі 10 000 доларів за кожне порушення.

«Генеральний прокурор і юристи, які подали позов, схоже, неправильно охарактеризували наші послуги. Ми завжди вбудовували функції конфіденційності в наші продукти і забезпечували надійний рівень контролю за даними про місцезнаходження. Ми з нетерпінням хочемо залагодити цю ситуацію», – Google.

«У якийсь момент люди або компанії, у яких багато грошей, думають, що вони можуть робити все, що вони хочуть. Вони відчувають себе вищими за закон. Таким чином я хочу нагадати Google, що в штаті Арізона діє закон про шахрайство. Вони можуть бути найбільш інноваційною компанією у світі, але це не означає, що вони вищі за закон», – заявив Брнович в інтерв’ю.

Джерело The Verge

Не пропустіть