На 3D-прінтері вперше надрукували OLED-екран

Дослідники університету Міннесота University of Minnesota Twin Cities представили перший гнучкий OLED-дисплей, повністю надрукований на 3D-принтері. У майбутньому це допоможе надрукувати екрани для ремонту своїх гаджетів самостійно.

Новий підхід поєднує два методи 3D-друку для друку шести шарів, необхідних для функціонального дисплею. Команда використовувала екструзійний друк для виготовлення електродів, герметизації, ізоляції та міжз’єднань, а активні шари фарбувалися розпорошенням при кімнатній температурі. Попередні спроби різних команд або мали проблеми з однорідністю світла по всій панелі, або покладалися на методи, що виходять за межі 3D-друку, такі як центрифугування або термічне випаровування.

Прототип має ширину всього 1,5 дюйми і всього 64 пікселі. Будь-яке практичне використання потребує набагато більшої роздільної здатності (для дисплея роздільною здатністю 1080p потрібно більше 2 мільйонів пікселів). Крім того, вчені також хочуть підвищити яскравість. Можливий додатковий час для адаптації технології до домашнього використання.

Університет використовував спеціальний 3D-принтер, який коштує стільки ж, скільки Tesla Model S. Звичайно ж, пройдуть роки, перш ніж цей метод може стати життєздатним у реальних умовах. Проте технологія працює, а це означає, що колись можна буде не лише друкувати екрани для ремонту пристроїв, а й створювати унікальні пристосування з нестандартними екранами.

Джерело Сse.umn.edu
Не пропустіть