Короткий огляд Motorola Edge і Edge Plus – тріумфальне повернення?

Компанія Motorola, яка колись була одним з лідерів на ринку мобільних телефонів, вже давно не на вершині, хоча її нові смартфони досі активно купують фанати. Зараз вона перейшла в розряд старих, надійних, але забутих брендів – тих самих, які ніби й непогані, і потенційний покупець розуміє, що покупку смартфона Motorola не можна назвати явно невдалою, та й самі телефони нормальні, але все одно щось не те.

Тут склалося докупи багато факторів. По-перше, компанія свого часу “дала дорогу молодим”, як це зробила й Nokia, а пізніше HTC та LG. Тут основна проблема в тому, що вони не змогли “зловити хвилю”, як Apple чи Samsung, та й з’явилися нові бренди, як Xiaomi, Huawei, BBK (Oppo, Vivo, OnePlus, Realme) та інші, які зайняли їхні місця і завоювали любов користувачів новими технологіями та нижчими цінами.

Через це Motorola відійшла на другий план, та й загалом донедавна компанія приймала досить дивні рішення. Наприклад, потенційно непогані Moto Mods так і не вдалося розвинути у живу ідею, натомість компанія просто продавала їх за справді високою ціною, через що проект не вистрілив і, по суті, помер.

Після цього пішли вже більш традиційні смартфони, тут ще варто врахувати, що смерть Moto Mods і перехід смартфонів Motorola з модульних до звичайних співпав з переходом ринку на форм-фактор безрамочних смартфонів. В цьому плані Motorola повезло, і вона змогла швидко відмитися від старих невдалих рішень, зайнявши нові позиції на ринку.

Подальші бюджетні та середньобюджетні смартфони можна назвати просто середніми, цим вона, як я вже згадував раніше, схожа на Nokia. Але на відміну від Nokia, яка минулого року показала флагманський смартфон Nokia 9 PureView, Moto протягом двох років продавала лише бюджетні смартфони, не показуючи флагманських рішень.

І от, фанати дочекались. Два роки очікувань – і Motorola показала нам дві моделі – флагманську Motorola Edge+ та субфлагманську Motorola Edge, які працюють на Snapdragon 865 та Snapdragon 765 відповідно. Давайте розберемось, чи варті ці моделі нашої уваги і чи можна назвати повернення Moto на ринок топових смартфонів вдалим.

Motorola Edge

Давайте розпочнемо з молодшої моделі, а найкраще залишимо “на десерт”. Смартфон справді цікавий, бо, незважаючи на урізані характеристики, справді може називатися субфлагманським, адже повторює дизайном та основними фішками флагманську версію.

Характеристики

  • Дисплей: 6.7 дюймів, FHD+, OLED, (частота оновлення не розкрита, але у старшій версії – 90 Гц, а у всьому решта дисплей такий самий, як у старшій, тому частота оновлення має бути такою самою)
  • Чіпсет: Snapdragon 765
  • Акумулятор: 4500 мАч
  • Постійна пам’ять: 128 ГБ
  • Оперативна пам’ять: 4 ГБ
  • Камера: основна – 64 МП, 8 МП, 16 МП, ToF 3D; фронтальна: 25 МП
  • Операційна система: Android 10

Дисплей

Motorola Edge отримав досить незвичний для середньобюджетних смартфонів дисплей, оскільки поки що частота оновлення 90 Гц та загнуті грані в не флагманських смартфонах – рідкість. І справді, повальний тренд на дисплеї-водоспади з’явився в минулому році, коли компанія Vivo випустила свій смартфон NEX 3, але ніхто не очікував, що він так швидко перейде і в бюджетний сегмент.

Для одних користувачів це буде плюсом, оскільки справді додає смартфону преміальності та виглядає красиво, а для інших – навпаки, оскільки частими проблемами таких екранів є фантомні натискання та менша захищеність.

Чіпсет

В основі Motorola Edge встановлений чіпсет Snapdragon 765, виготовлений по техпроцесу 7 нм, який показує досить непогані результати в плані потужності та хорошу автономність. Варто врахувати, що смартфон підтримує роботу в дворежимному 5G, і це сигналізує про те, що тепер в середньобюджетному сегменті вже непогано влаштувалися 5G-смартфони.

Автономність

Час автономної роботи явно буде сильною стороною Motorola Edge, оскільки смартфон отримав акумулятор ємністю 4500 мАг. Варто врахувати, що чіпсет тут не флагманський, та ще й виконаний по техпроцесу 7 нм, дисплей не найвищої роздільної здатності, і в підсумку ми можемо отримати до двох днів роботи від одного заряду акумулятора.

А от з самою зарядкою все, на жаль, досить сумно. Смартфон отримав підтримку зарядки з потужністю 18W, яку гордо називають “швидкою”. Це вже стандарт не те що для флагманських смартфонів, а й для бюджетників, оскільки зараз кожен другий смартфон за 200 доларів підтримує Qualcomm QC 4.0 з такою самою потужністю, а є взагалі такі смартфони, як Realme 6 та 6 Pro, які за в кілька разів меншу ціну підтримують зарядку потужністю 30W.

Бездротової зарядки, на жаль, немає, реверсивної, зрозуміло, також.

Пам’ять

Смартфон отримав досить дивний набір пам’яті, вибір якого справді незрозумілий. Об’єм внутрішньої пам’яті цілком адекватний, бо 128 ГБ в середньобюджетному смартфоні зараз більш ніж достатньо. Дивує і навіть розчаровує вибір об’єму оперативної пам’яті – 4 ГБ. Смартфон, нагадаю, отримав чіпсет Snapdragon 765, тобто він майже флагманський, підтримує роботу в мережах 5G, і тут тільки 4 ГБ.

В 2020-му році такий об’єм вже вважається несерйозним у смартфонах, які коштують 200 доларів, а не претендують на субфлагманський статус, тому вибір такого об’єму оперативної пам’яті незрозумілий та нічим не обгрунтований.

Стандарти підключення та зв’язку

Motorola Edge отримав USB-C та jack 3.5 мм – в цьому плані він безкомпромісний. Зі стандартів зв’язку в Motorola Edge NFC, Bluetooth 5.1, GPS, Wi-Fi 802.11ac та 5G. А от FM-радіо, на жаль, немає.

Камера

Motorola Edge отримав основну квадрокамеру з основного сенсора на 64 МП, телефото на 8 МП з подвійним оптичним зумом, ультрашироким на 16 МП та 3D ToF. Селфі-камера на 25 МП, і варто врахувати, що вона дуже маленька і акуратна. Було би справді добре, якби у всі смартфони з вирізами під селфі-камери встановлювали саме такі маленькі сенсори. Найближчим часом ми побачимо Meizu 17 з сенсором схожого розміру.

Motorola Edge+

Це вже справді флагманський смартфон, який може претендувати на конкуренцію з лідерами ринку – тут варто віддати компанії належне.

Характеристики

  • Дисплей: 6.7 дюймів, FHD+, OLED, 90 Гц
  • Чіпсет: Snapdragon 865
  • Акумулятор: 5000 мАч
  • Постійна пам’ять: 256 ГБ
  • Оперативна пам’ять: 12 ГБ
  • Камера: основна – 108 МП, 8 МП, 16 МП, ToF 3D; фронтальна: 25 МП
  • Операційна система: Android 10

Дисплей

Смартфон отримав такий самий дисплей, як і молодша версія, по всіх параметрах, окрім підтримки HDR10+, якої в молодшій версії нема. Як і в Motorola Edge, топова версія отримала сканер відбитка пальця в дисплеї.

Чіпсет

В Motorola Edge+ встановлений чіпсет Snapdragon 865, який на даний момент є топовим, і в цьому плані Edge+ – безкомпромісна модель. Смартфон підтримує роботу в дворежимному 5G, і потенціалу цієї платформи вистачить на роки вперед.

Автономність

Смартфон отримав акумулятор об’ємом 5000 мАг, і цього, враховуючи потужніший процесор, ніж у молодшій версії, повинно вистачати приблизно на стільки ж часу, скільки Moto Edge.

Motorola Edge+ підтримує швидку зарядку такої ж потужності, як і молодша версія, але бездротова зарядка з реверсивною бездротовою зарядкою, на відміну від Edge, підтримується. Потужність бездротової зарядки – 15W, реверсивної бездротової зарядки – 5W.

Пам’ять

З цим у Motorola Edge+ немає жодних проблем, оскільки флагман отримав 12 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ внутрішньої, чого в наш час вистачить будь-кому. Через це рішення з мізерним об’ємом оперативної пам’яті в Edge стає ще більш незрозумілим, адже в Edge+ її явно не пожаліли.

Стандарти підключення та зв’язку

Тут взагалі нічого не відрізняється у субфлагманської та флагманської моделей, але ніхто цього й не очікував, адже молодша версія справді має все необхідне на даний момент.

Камера

Фронталка у старшої версії така сама, як у молодшої, а от з основною камерою все явно цікавіше. Тут розрив навіть більший, ніж в потужності, що ще раз говорить про те, що зараз основне мірило крутості флагмана – саме камера.

Edge+ отримав основний сенсор на 108 МП, який може записувати відео в роздільній якості 6К. Є оптична стабілізація, якої, до речі, не отримала молодша версія, а також трикратний оптичний зум замість двократного. Все це піднімає камеру Edge+ на справді флагманський рівень, і тепер залишилось дочекатись лише перших тестів, щоб побачити, що компанія зробила з програмним забезпеченням. Це, до речі, стосується і версії Edge.

Ціни

На даний момент ціна на Motorola Edge поки невідома, оскільки смартфон повинен почати продаватись лише літом. Тим не менше, ціна вже відома, вона складе 599 євро за версію 4/128 ГБ. Флагманський Motorola Edge+ стартуватиме з позначки в 999 євро.

Висновки

Повернення компанії Motorola на ринок флагманських смартфонів поки не можна назвати ні успішним, ні провальних, оскільки є багато справді компромісних моментів.

Молодша версія, на мою думку, не варта покупки, оскільки ціна на неї справді висока, але багатьох фішок, які є в конкурентів, немає. Є багато конкурентів, які пропонують більше за значно меншу суму, при цьому підтримка 5G в Motorola – не виправдання, оскільки в цих конкурентів вона вже теж досить часто зустрічається. Особливо дивно з такою високою ціною виглядає мізерний об’єм оперативної пам’яті.

Старша версія вже значно цікавіша, і вона виглядає непогано на фоні конкурентів. Тут, по суті, все залежить від камери і того, як Motorola проробить програмне забезпечення. Все решта на дуже високому рівні, і питання тільки в тому, як буде з камерою. Якщо камера буде хорошою, то смартфон справді можна вважати варіантом, достойним покупки.


Не пропустіть