Мільйони бюджетних Android-смартфонів продаються з вірусами

Попередньо віруси знайшли на нових смартфонах.

На минулій в Лос-Анжелесі конференції з комп’ютерної безпеки Black Hat виявили ще одну серйозну помилку. Як розповіли, встановлене шкідливе ПЗ небезпечно не тільки своєю наявністю, а тим, що його дуже важко виявити. Раніше віруси поширювалися через додатки в Play Store, але цей новий вид став дійсно небезпечним. В тому числі, такі віруси можуть завантажувати своїх «товаришів» в прихованому режимі, поки екран вимкнений і користувач нічого не запідозрить.

Google зробила свій Android з відкритим кодом, що добре послужило інновацій, але треті сторони отримали в руки можливість приховати шкідливий код всередині додатків, що встановлюються ще на заводі. Нові смартфони можуть нести в собі до 400 програм про які люди навіть не підозрюють.

Медді Стоун, дослідник безпеки в команді Project Zero, розповів, що такі шкідливі програми можуть завдати величезної шкоди пристрою, тому потрібно сконцентруватися на перегляді програм, їх перевірці та подальшому аналізі. За словами експертів, постраждали мільйони смартфонів. Точне число – близько 10 мільйонів.

На жаль, «відкритість» Android якраз дозволила заощадити бюджетним смартфонам ціну і піддала їх загрозі зараження шкідливим ПЗ. Тому смартфони для бюджетних сегментів ринку продаються з уже встановленими вірусами. За дослідженнями, в безпеки виявилися смартфони від Google, Samsung і LG.

Втім, така новина на тлі торгової війни США і Китаю, куди потрапила ще і компанія Huawei, яку в доповіді визнали третьою стороною, виглядає досить логічно. Супротивника потрібно бити з усіх боків. Правда в цьому випадку є шанс, що подумають про користувачів і Google закриє подібні «дірки» у всіх версіях своєї ОС, яка може взаємодіяти з такими небезпечними програмами.


Не пропустіть