Microsoft презентувала Windows 11 SE для малопотужних ноутбуків

Компанія Microsoft офіційно презентувала нову, полегшену версію Windows 11, що призначена для школярів та студентів та має назву Windows 11 SE. Операційна система конкурує з бюджетними навчальними пристроями, що працюють під управлінням Chrome OS від Google. Нагадаємо, що раніше Microsoft пропонувала Windows 10S з завантаженням додатків, що доступні лише в рамках Microsoft Store.

У Windows 11 SE використовується інша парадигма, яка використовувалася у Windows 10X. Її будуть поставляти лише у вигляді попередньо встановленої системи на бюджетних навчальних девайсах. З операційною системою поставляється оптимізоване програмне забезпечення Microsoft: Edge, Office та хмарні сервіси компанії. Представник компанії розповів, що у Windows 11 SE підтримується і стороннє програмне забезпечення, як Zoom та Chrome, для успішного навчального процесу.

Слід зазначити, що система має й певні нововведення: усі додатки будуть запускатися лише в повноекранному режимі, а замість шаблонів Snap Layouts доступний лише один режим розміщення програм поруч. Також з операційної системи повністю видалили віджети, адже, за словами представників Microsoft, він відволікає від роботи.

У Microsoft Edge на Windows 11 SE є підтримка розширень Chrome, чого за замовчуванням немає у Windows 11. Слід зазначити, що багато американських шкіл використовують розширення Chrome з використанням Chrome OS, тому Windows 11 SE також їх підтримує. Окрім цього, всі файли OneDrive зберігаються в локальній пам’яті пристрою для доступу в режимі офлайн при потребі. Очікується, що найближчим часом перші рішення з Windows 11 SE покажуть Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo та інші компанії.


Не пропустіть