Microsoft офіційно дозволила встановити Windows 11 користувачам старих ПК

У компанії Microsoft заявили, що у користувачів більшості старих ПК буде можливість встановити нову операційну систему Windows 11. Нагадаємо, що інформація про системні вимоги з’явилася досить давно, але ці обмеження будуть стосуватися лише тих користувачів, що будуть оновлюватися з використанням центру оновлення Windows (Windows Update) з Windows 10 до Windows 11.

Тим не менше, у користувачів процесорів, що не відповідають вимогам Microsoft, буде можливість встановити Windows 11 вручну, використовуючи файл ISO (така можливість є і з Windows 10, але є й альтернативний метод у вигляді Windows Update). Завдяки цьому системні вимоги, по суті, відчутно знижуються: встановити Windows 11 зможе кожен користувач комп’ютера, що оснащений 64-розрядним процесором з двома та більше ядрами та частотою 1 ГГц, 4 ГБ оперативної та 64 ГБ внутрішньої пам’яті.

Слід також зазначити, що MIcrosoft дещо змінили список офіційно сумісних процесорів, додавши у нього деякі рішення Intel 7-го покоління після тестування.Тепер Windows 11 офіційно підтримує процесори Intel Core X та Xeon W, а також Intel Core 7820HQ, що використовується в Microsoft Surface Studio 2, але з деякими обмеженнями. Що цікаво, процесори AMD Ryzen з архітектурою Zen 1 так і не попали у оновлений список підтримки.

Нагадаємо, що системні вимоги, що були опубліковані Microsoft у червні цього року при анонсі Windows 10, значно більш строгі: встановити систему можуть лише користувачі комп’ютерів з процесорами Intel 8 та новіших поколінь, а у випадку з AMD мінімальним порогом є процесор Zen 2. Головним бар’єром була Trusted Platform Module (TPM 2.0), яка відсутня у старіших процесорах.

Не пропустіть