Microsoft навчилася виявляти діпфейки

Технологія компанії покаже вам, наскільки велика ймовірність того, що контент, який ви переглядаєте, є підробленим.

Компанія Microsoft розробила інструмент для виявлення діпфейків — картинок або відео, на яких зображення однієї людини замінили зображенням іншої.

Microsoft Video Authenticator аналізує фото- і відеозображення, після чого ділиться інформацією про те, наскільки висока ймовірність того, що мультимедійні дані піддалися редагуванню. При цьому оцінка у відео буде відображатися в реальному часі на кожному кадрі.

Інструмент «шукає» тонкі пікселі, які «загасають», або пікселі у відтінках сірого на тому місці, куди вставили фейкову особу (або її обличчя).

«Ми очікуємо, що методи створення синтетичних медіа продовжуватимуть вдосконалюватися, оскільки всі існуючі методи виявлення діпфейків, які працюють на базі ШІ, можуть помилятися. Тому в довгостроковій перспективі ми повинні шукати більш надійні методи для підтримки і підтвердження автентичності новинних статей та інших засобів масової інформації», — заявили представники Microsoft.

Компанія також дозволить виробникам контенту додавати цифрові хеші і сертифікати до контенту, який вони виробляють. Це допоможе переконати глядачів у тому, що контент справжній і не був змінений.

Джерело engadget
Не пропустіть