Microsoft хоче впровадити більше функцій штучного інтелекту в сторонні додатки Windows 11

Microsoft отримала чималий прибуток від ажіотажу навколо штучного інтелекту. Редмондський технологічний гігант вклав мільярди доларів в OpenAI, компанію, що займається розробкою штучного інтелекту, яка стоїть за ChatGPT і всіма іншими моделями, а також у створення власного помічника Copilot, що працює на базі GPT. Незабаром він стане універсальним користувацьким інструментом у Windows 11 24H2, її майбутньому, але найбільшому оновленні, попри суперечки навколо її флагманської функції Recall.

Але тепер, з того, що могло б бути ексклюзивною функцією програмного забезпечення Microsoft, Copilot потенційно може з’явитися і в додатках сторонніх розробників на Windows 11. У першій статті, опублікованій на сайті Windows Latest, детально описується нещодавно опублікована сторінка поширених запитань і відповідей для розробників додатків, які допоможуть їм максимально ефективно використовувати ШІ в Windows 11. Це означає, що ШІ Copilot (швидше за все) не залишиться ексклюзивом лише для програмного забезпечення Microsoft.

Це довга стаття, але якщо ви розробник додатків, вона варта того, щоб її прочитати. Якщо коротко, то Microsoft заохочує інтегрувати ШІ в клієнтські програми для Windows, використовуючи локальні або хмарні моделі, а також фреймворки на кшталт OnnxRuntime для полегшення інтеграції.

Далі в документі пояснюється, як додати штучний інтелект до Windows-додатків, використовуючи локальні або хмарні моделі за допомогою TensorFlow, PyTorch і OnnxRuntime. Він охоплює мови програмування (C#, C++, Python), рекомендує OnnxRuntime, обговорює конфіденційність даних, системні вимоги та оптимізацію ШІ за допомогою апаратного прискорення.

Він також пояснює ключові концепції ШІ, такі як DirectML, ONNX, ORT і WinML, та окреслює ролі дослідників даних, інженерів ML і розробників додатків у розробці ШІ. Якщо ви новачок у розробці штучного інтелекту, це може заплутати вас.

Ми вже бачили, на що здатен штучний інтелект Copilot у програмах Microsoft. Ви можете створювати зображення безпосередньо в Paint, підбивати підсумки довгих електронних листів або просити ШІ писати відповіді, які звучать як ви, в Outlook, легше створювати документи в Word тощо.

Але, чесно кажучи, це не стало несподіванкою, принаймні для нас. Microsoft робить велику ставку на штучний інтелект, і небезпідставно, адже він допоміг технологічному гіганту з Редмонда отримати ще один сильний і здоровий фінансовий результат у минулому кварталі.