Медицина майбутнього зможе налаштувати клітини на боротьбу з раком

Вчені з Великобританії розповіли про визначені механізми для того щоб формувати імунні реакції для боротьби з раком та іншими серйозними захворюваннями. Згідно висновків лікарів, нові терапевтичні стратегії в боротьбі з цими хворобами будуть ефективними.

Дослідники з Університету Данді зосередилися на Т-лімфоцитах, які необхідні для формування імунної відповіді при зустрічі з вірусами, бактеріями, злоякісними клітинами і іншими чужорідними агентами.

Команда хотіла з’ясувати, як клітини реагують на оточення, щоб боротися з патогенами.

Спостереження визначили механізми, які дозволять маніпулювати клітинами в інтересах пацієнта для боротьби з широким колом захворювань, в першу чергу аутоімунних і онкологічних. Виявилося, що імунні клітини формують реакцію в залежності від навколишнього їх живильного середовища і кисню в ній.

Щоб прийти до такого висновку, команда вивчила, як клітини контролюють експресію більше 9000 білків під час участі в імунних реакціях. Потім вони оцінили наслідки впливу імуносупресивного препарату, який вибірково контролює ці процеси. Це дозволило вченим зрозуміти, як Т-клітини перепрограмують експресію тисяч білків у відповідь на стимуляцію, а також надало всебічне розуміння того, як імунодепресанти контролюють поведінку Т-лімфоцитів.

У майбутньому ці висновки дозволять маніпулювати шкідливими і корисними імунними реакціями для поліпшення стану людини при різних захворюваннях, впевнені автори. Нещодавно канадські вчені довели, що сила імунної відповіді залежить від циркадних ритмів – добових циклів сну і неспання.

Джерело dundee.ac.uk

Не пропустіть